Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko The Burren

Dovolená Irsko The Burren


Dovolená je pro každého z nás důležitým způsobem, jak si odpočinout od stresu běžného všedního dne. Irsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací a jedno z nejfascinujících míst na světě. Mezi nejkrásnější oblasti patří The Burren.

The Burren je rozsáhlý krasový terén na západním pobřeží Irska, který se rozkládá na ploše 250 kilometrů čtverečních. Je to typický krasový terén, na kterém se nachází neobvyklé kamenné útvary z vápence a nádherné pestré květiny. Tato oblast je, jak mnoho návštěvníků říká, jeden z nejúchvatnějších koutů Irska.

Pokud plánujete dovolenou v The Burren, můžete se těšit na krásné procházky a turistické výlety v této zvláštní krajině. Tuto oblast si můžete naplno užít, pokud si pronajmete auto a projedete se po malebných silnicích v okolí The Burren.

Turisté z celého světa přicházejí do této oblasti hlavně na prohlídku populárních míst, jako jsou Doolin, Ballyvaughan, Lisdoonvarna, nebo Cliffs of Moher. Cliffs of Moher je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Irsku, díky impozantním útesům, z nichž se otevírá nádherný výhled na Atlantik.

The Burren není jen o krasových útvarech a ústupech. Oblast je také plná historických památek. Pokud máte rádi archeologii, můžete navštívit mnoho neuvěřitelných dolmenů, hrobek a chrámů, které se nacházejí v této krajině.

Pokud hledáte možnosti ubytování, The Burren nabízí skvělé možnosti. Existuje mnoho pěkných hotelů, bed & breakfasts nebo bytů, které si můžete pronajmout. Taktéž můžete zkusit jeden z mnoha kempů v oblasti a něco si namixovat z turistického stylu.

Kromě dalších atrakcí se v The Burren oblasti také nachází mnoho nádherných a roztomilých irských městeček, která stojí za návštěvu. V těchto městech se můžete projít, objevovat, nakupovat v místních obchodech a ochutnat některá z místních jídel.

Celkově vzato, The Burren je krásné místo, které nabízí mnoho výjimečných zážitků. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, můžete si být jisti, že vás kouzlo irské krajiny neopustí.


Ubytování Irsko The Burren


The Burren je unikátní oblast nacházející se na západním pobřeží Irska. Tuto oblast charakterizuje velké množství vápencových skal a kamenů, které poskytují domov neuvěřitelnému množství druhů rostlin a zvířat.

Pokud se chystáte navštívit The Burren, může být pro vás důležitou otázkou vhodné ubytování. Naštěstí vám The Burren nabízí mnoho možností, jak strávit příjemné a pohodlné nocování.

Jednou z možností je hotel Burren, který se nachází v malebné vesnici Lisdoonvarna. Tento hotel získal mnoho ocenění a cen, a to nejen za svou kvalitu, ale také za svou vynikající kuchyni. Pokud hledáte luxusní ubytování a rádi se necháte rozmazlovat, hotel Burren je pro vás skvělou volbou.

Pro ty, kteří vyhledávají útulnou atmosféru a klidný pobyt, je ideálním místem Bed and Breakfast Burren. Tyto malebné a útulné domy nabízejí nejen ubytování, ale také skvělé snídaně, které vám dodají energii na celý den. Navíc jejich majitelé rádi poskytnou cenné rady ohledně míst, která byste mohli navštívit v okolí.

Pokud hledáte něco mezi hotelem a Bed and Breakfast, je pro vás určitě vhodná možnost ubytování v penzionu. Například Burren Way Leabhar atšen, je útulný penzion, který se nachází v malebné vesnici Fanore. Penzion nabízí pohodlné ubytování v nádherné krajině. Hosté si mohou užívat výhledy na oceán, vycházky v přírodě a příjemné prostředí.

Pro ty, kteří hledají ekologické a udržitelné ubytování, je ideálním místem Bohemian Hostel Burren. Tento hostek nabízí nejen nízkou cenu, ale také svůj vlastní rybník, zahrádku a velká společenská místnost. Hostek se nachází v centru Corofin a představuje ideální výchozí bod pro výlety do okolní krajiny.

Kde byste tedy měli zůstat, pokud navštívíte The Burren? Záleží to na vašich preferencích. Ubytování v Burren nabízí možnosti pro každého - od luxusních hotelů po útulné krčmy a hostely. V The Burren se také nacházejí mnohé další možnosti ubytování, které určitě uspokojí vaše potřeby. Navštivte tuto krásnou část Irska a užijte si příjemný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko The Burren


1) Co je The Burren v Irsku?
The Burren je rozlehlá krasová oblast na západním pobřeží Irska, která je známá svým jedinečným a pestrým ekosystémem.

2) Jak se dostanu do The Burren z hlavního města Dublinu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do The Burren, je pronajmout si auto a jet po silnici M18 směrem na jih. Také je možné jet autobusem do města Galway a odtud si pronajmout auto nebo jet dalším autobusem do Ennistimonu, který je nejblíže k parku The Burren.

3) Co bych si měl vzít s sebou při návštěvě The Burren?
Vzhledem k tomu, že The Burren je otevřenou krasovou oblastí, doporučuje se obléci se do vrstev, aby se člověk mohl přizpůsobit různým teplotám. Také se doporučuje si vzít s sebou pohodlné boty a chrániče proti dešti a větru.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity v parku The Burren?
V parku The Burren je spousta možností, jak strávit volný čas. Mezi nejpopulárnější aktivity patří procházky, pěší túry, cyklistika, cestování na koni a pozorování divoké přírody. Také existují muzea, galerie a historické památky, které stojí za návštěvu.

5) Kde se nejlépe ubytovat v The Burren?
V The Burren a jeho okolí je mnoho hotelů a bed and breakfast, které nabízejí ubytování pro turisty. Doporučuje se vybrat si ubytování v blízkosti Ennistimonu, který je centrem parku. Další skvělou možností je najít si ubytování v městě Galway a odtud podnikat výlety do The Burren.

6) Jaké jsou nejlepší restaurace v The Burren?
V The Burren najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční irskou kuchyni i moderní gastronomii. Mezi nejlepší restaurace patří L’Arco Italian Restaurant, Wild Honey Inn a Vaughan’s Anchor Inn. Také se doporučuje navštívit farmářské trhy v Ennistimonu a nakoupit zde čerstvé místní produkty.


Letenka Irsko The Burren


The Burren je malebná oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare, na západním pobřeží Irska. Toto území je pro mnoho turistů oblíbené kvůli svému unikátnímu krajině, která se vyznačuje krasovými jevy, jako jsou jeskyně, závrty, krasové výchozy a skalní stěny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si zajistit letenku na Irsko.

Irsko je z České republiky dostupné prostřednictvím několika aerolinií, například Ryanair, Aer Lingus nebo Smartwings. Z Prahy do Dublinu, hlavního města Irska, let trvá zhruba 2,5 hodiny. Z Dublinského letiště se dopravíte do The Burren nejlépe autobusem nebo pronajatým vozem.

Hlavní turistickou atrakcí v oblasti The Burren je Burrenský národní park, který se nachází na úpatí hory Slieve Carron. Tento park byl založen v roce 1991 a je známý pro svou unikátní flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin, jako jsou sasanky či orchideje. V parku se nachází také mnoho historických památek, jako jsou megalitické mauzolea nebo kamenné hrady.

Další turistickou destinací v The Burren je Cliffs of Moher, což jsou nejvyšší námořní útesy v Evropě. Tyto útesy mají výšku až 214 metrů a nabízejí nádherný výhled na pobřeží. Cliffs of Moher byly také místem natáčení několika filmů, včetně Harryho Pottera a Princ z Persie.

V The Burren si také můžete vychutnat místní kuchyni, která zahrnuje čerstvé ryby, hovězí maso a zeleninu pěstovanou na místních farmách. Můžete ochutnat místní specialitu „Burren Smokehouse salmon“, ale také k tomu si můžete vychutnat jedno z mnoha místních piv.

The Burren je ideální destinací pro ty, kteří hledají přírodu, krásné krajinu a mnoho historických památek. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, doporučujeme si zajistit letenku na Irsko co nejdříve.


Počasí Irsko The Burren


The Burren je nejen jedním z nejkrásnějších regionů v Irsku, ale také jedním z nejzajímavějších z hlediska počasí. Jedná se o oblast s mírným a vlhkým klimatem, kde se průměrné teploty v letních měsících pohybují kolem 20 °C a v zimě kolem 5 °C.

Jedním z výrazných znaků počasí v oblasti The Burren je silný vítr. Ten dokáže být velmi náročný pro turisty a výletníky, kteří se sem vypravují. Obvykle fouká ze západu a může být velmi silný, zejména na pobřeží, kde může být bouřlivý.

V oblasti The Burren se vyskytují také různé druhy srážek. Nejvíce jich je v zimních měsících, ale v průměru ročně naprší kolem 150 dnů v roce. Nejvíce srážek se obvykle vyskytuje v dubnu, červnu a říjnu. Pokud se vypravíte do oblasti The Burren, nezapomeňte si do batohu dát nepromokavou bundu, boty a ochranu pro mobil a fotoaparát.

Pro návštěvy The Burren jsou nejlepší měsíce od dubna do září. V těchto měsících je obvykle nižší vlhkost a teploty často dosahují příjemných hodnot. Pokud se ale vypravíte do oblasti mimo hlavní turistickou sezónu, můžete si užít The Burren bez davů turistů a prožít naprosto nezapomenutelnou atmosféru.

V době, kdy se oblast The Burren stává cílem turistů, bývá také extrémní spád turistického ruchu. Pokud si tedy chcete užít krásy této oblasti v klidu, je dobré vyrazit na výlet časně ráno nebo později večer. Těšit se můžete na úchvatné výhledy na moře, rozsáhlé pláně s mechy a kapradinami a kamenné útvary, které se rozkládají na obrovském území The Burren.

Celkově lze tedy říci, že návštěva The Burren je pro milovníky přírody naprosto nezapomenutelný zážitek, při kterém se setkají s nádhernou přírodou Irského ostrova a také s mnoha zajímavostmi z oblasti klimatu a počasí. Jestliže se vydáte do této oblasti, připravte se na všechny klimatické podmínky a užijte si procházku mezi krásnými kameny a úchvatnými výhledy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky