Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Derry (Severní Irsko)

Počasí Irsko Derry (Severní Irsko)


Irsko je ostrovní země v severozápadní části Evropy a má oceánské klima. Derry je město nacházející se v Severním Irsku, kde počasí ovlivňuje Atlantický oceán. Místní počasí je velmi proměnlivé a často se říká, že v jednom dni může být čtyři roční období.

V létě v Derry mohou být teploty celkem příjemné a dosahují až 20-25 °C, ale občas může být také chladněji a pršet. V září a říjnu se teploty mírně snižují a může docházet k dešťovým srážkám s větrným počasím. Zimy bývají obvykle mírné s teplotami okolo 5-8 °C, ale mohou se vyskytnout i krátkodobé mrazy a sněhové srážky. Jaro v Derry je obvykle vlhké a chladné.

Město Derry má ročně průměrný počet srážek okolo 1000 mm. Nejvíce prší v období od října do ledna, kdy se také může vyskytnout silný vítr a bouřky. V létě jsou srážky obvykle mírné, ale občas může docházet k dešťovým přeháněk. V zimním období jsou srážky většinou v podobě sněhu a deště.

Celkově je počasí v Derry proměnlivé, ale díky oceánskému klimatu jsou zde mírné teploty po celý rok. Pokud chcete navštívit město, můžete se připravovat na chladnější počasí s dešťovými srážkami v průběhu celého roku. Místní obyvatelé a návštěvníci si především v létě užívají teplé a slunečné dny.


Letenka Irsko Derry (Severní Irsko)


Irsko je bezpochyby jedním z nejkrásnějších ostrovů v Evropě. Jeho rozmanitá krajina, bohatá historia a srdeční lidé ho činí ideálním cílem pro ty, kdo touží po unikátním zážitku. A jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do této země, je pochopitelně letadlem. Jednou z nejlepších možností pro příjezd do Severního Irska v Irsku, je letenka na letiště v Derry.

Derry je druhé největší město Severního Irska a leží přímo na hranici s Irskou republikou. Město se může pochlubit bohatou historií a kulturním dědictvím. Z historických památek by neměl chybět opevněný hrad Derry, který obklopuje město a poskytuje pohled na celkové okolí. Těsně vedle hradu je muzeum Free Derry, které získalo mezinárodní uznání a svou sbírkou mapuje historii města a tamní konflikt.

Derry má také mnoho jiných skvostů, včetně katedrály zaseknuté v centru města a unikátní jednopatrovou okrouhlou budovu nazvanou Guildhall. Ale nejlepší a nejzábavnější způsob, jak poznat město a jeho obyvatele, je průchod jeho ulicemi. Malé zákoutí a úzká ulička vás zavedou do srdce města, kde budete moci ochutnat místní speciality v jednom z mnoha hospůdek nebo mít pocit jako byste se vrátili na pár století zpátky.

Severní Irsko je rovněž úžasný pro přírodouplné zážitky. Hory Sperrin, obklopují Derry a ponoukají k pěší turistice, cykloturistice nebo zimním sportům. Zajímavým místem je navštívit národní park Glenveagh, který se nachází na severozápadě od Derry a nabízí úchvatné scenérie, jezírka a horské vrcholky.

Kromě toho, Severní Irsko je domovem několika vynikajících a lidových festivalů, jako například All Ireland Fleadh, Foyle Maritime Festival nebo kulinářský festival Taste of Ulster. Tyto festivaly jsou ideálním způsobem, jak se setkat s místními lidmi, ochutnat místní speciality a užít si místní kulturu.

Výhodou letiště v Derry je, že se nachází jen krátkou jízdu od hlavního města Belfastu, které je ideálním výchozím bodem pro další objevování tohoto krásného regionu. Zde najdete mnoho lákadel z Victorian Quarter, kde je mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Také se můžete projít po místě, kde byl postaven Titanic, a vidět jeho památník. A samozřejmě, neváhejte navštívit University Road pro bar hopping nebo jiný zábavný program.

Výběr letenky do Derry je rychlým, snadným a cenově přijatelným způsobem, jak se dostat do Severního Irska. Navíc, po příletu si užijete jedinečnou atmosféru a kulturní dědictví tohoto úchvatného místa. Prostřednictvím letenky do Derry se snadno dostanete do této oblasti, kde zažijete mnoho zážitků a můžete získat nezapomenutelné vzpomínky a zkušenosti.


Dovolená Irsko Derry (Severní Irsko)


Derry (neboli Londonderry) je druhé největší město v Severním Irsku a jedno z nejzajímavějších turistických míst v této oblasti. Derry se nachází na severozápadě země, poblíž hranice s Irskou republikou a je jedním z nejvýznamnějších míst odkazu Severoirského konfliktu. Přestože byly zdejší řady několikrát zasaženy konfliktem, dnes se zde užívá klidného a pohodového turistického ruchu a Derry se stává stále více vyhledávaným místem zájemců o historii.

Toto místo, jakož i celá Severní Irsko generálně, se těší velké oblíbenosti jak mezi turisty ze zahraničí, tak i mezi samotnými Iry. Všechny návštěvníky sem přitahuje nádherná příroda, bohaté kulturní dědictví a historie, ale také moderní atmosféra a přátelské prostředí.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Derry je hrad, který pochází z 17. století a který je charakteristický svými obrovskými kamennými zdmi, které dosahují výšky až 8 metrů. Tento hrad byl mnohokrát poničen a rekonstruován během konfliktu, avšak dnes je symbolem míru a shody.

Dalším významným místem, které si v Derry nesmíte nechat ujít, je svatostánek Sv. Kolumby. Tento klášter pochází již z 6. století a je to nejstarší stávající budova v městě. Tento klášter byl původně založen svatým Kolumbem, který se zde také nachází pochován.

Ochutnání místní kuchyně by nemělo být opomenuto. Severní Irsko je známé svou plackou z brambor (potato farl) a pravým irským pivem Guinness, které si musíte určitě ochutnat.

Přestože Derry není velkým městem, nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů. Například Fleadh Cheoil, největší hudbebí a taneční festival v Irsku, každoročně navštíví tisíce lidí z celého světa.

Derry a Severní Irsko bude pro každého, kdo hledá kombinaci přírodní krásy, kulturní akce a touží poznat historii, ideální destinací. Navíc je tu třeba dodat, že jejich lidé jsou zcela úžasní a hosté se budou cítit jako vítáni.


Ubytování Irsko Derry (Severní Irsko)


Derry, často nazývané také jako Londonderry, je město v Severním Irsku, které má dlouhou a fascinující historii. Město se nachází na břehu řeky Foyle a je obklopeno krásnou irskou krajinou. Pokud se chystáte navštívit toto město, nezapomeňte se svým ubytováním a zde je několik tipů pro vaše příští cestu.

Boutique Hotel: Bishop's Gate Hotel

Jeden z nejlepších způsobů, jak prožít skvělé ubytování v Derry, je pobyt v Bishop's Gate Hotel. Tento boutique hotel se nachází v historické budově, která je symbolem města a poskytuje luxusní ubytování obklopené krásnou historií. Pokoje jsou vkusně zařízeny a vybavené moderními prvky jako jsou pohodlné postele, klimatizace a Wi-Fi. Kromě toho hotel nabízí vynikající restauraci a bar, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a drinky.

Hostel: Hostel Connect

Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování v Derry, Hostel Connect je ideální volbou. Tento hostel se nachází v samém srdci města a nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování pro jednotlivce, páry a skupiny. Hostel nabízí k dispozici společné pokoje, privátní pokoje a také rodinné pokoje pro ty, kteří cestují s dětmi. Pokoje jsou vybaveny pohodlnými postelemi, skříněmi a zásuvkami pro vaše věci.

Apartmány: Amore Holiday Apartments

Pokud hledáte v Derry ubytování, které nabízí nezávislost a soukromí, Amore Holiday Apartments jsou ideálním řešením. Tyto apartmány se nachází v těsné blízkosti centra města a nabízejí luxusní ubytování pro páry a rodiny. Apartmány jsou plně vybaveny moderním nábytkem, kuchyňským zařízením a Wi-Fi. K dispozici jsou apartmány s balkony, které nabízejí nádherný výhled na město.

Bed and Breakfast: Abercorn House

Pro ty, kteří hledají tradiční irské ubytování, Abercorn House je jedním z nejlepších bed and breakfast v Derry. Tento rodinný dům se nachází jen kousek od města a nabízí pohodlné a útulné pokoje. Pokoje jsou vkusně zařízeny a vybavené s pohodlnými postelemi a vším, co potřebujete pro váš pobyt. Každé ráno si můžete vychutnat irskou snídani a vychutnat si atmosféru tradičního irského domu.

Celkově lze říci, že Derry nabízí skvělou nabídku ubytování pro každého typu cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo vaše požadavky na ubytování, v Derry najdete ideální možnosti pro váš příští pobyt. Navštivte Derry a prozkoumejte nádherné město a jeho okolí s pohodlným a luxusním ubytováním.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Derry (Severní Irsko)


Otázky:

1. Jak se nejlépe dostat do Derry?

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Derry?

3. Co si mohu v Derry prohlédnout?

4. Kde se v Derry najíst?

5. Kde se v Derry ubytovat?

6. Jaké jsou nejlepší aktivity v Derry?

7. Jaký je rozpočet na dovolenou v Derry?

Odpovědi:

1. Záleží na vašem východisku. Pokud letíte letadlem, je nejlepší letět na letiště v Belfastu a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Derry. Pokud cestujete autem, můžete jet po dálnici M2 z Belfastu do Derry. Existuje také možnost jet trajektem z Velké Británie do Dublinu a pak autobusem do Derry.

2. Nejlepší čas na návštěvu Derry je od května do září, kdy jsou teploty mnohem příjemnější a méně deštivé. Navštivte však město i v jiných obdobích, kdy Derry nabízí svátek světla a mnoho dalších kulturních akcí.

3. V Derry si můžete prohlédnout opevněné město, katedrálu sv. Kolumby, muzeum Guildhall, Peace Bridge a mnoho dalšího. Zajímavá je také procházka podél hradeb města a návštěva městských bran.

4. V Derry najdete mnoho restaurací, kaváren a hospod. Pro dobré jídlo doporučujeme návštěvu takových míst jako místní trh s potravinami Foyleside, restaurace Hidden City Cafe, Shipquay Restaurant nebo Walled City Brewery.

5. V Derry najdete mnoho ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu. Pokud hledáte luxusní ubytování, doporučujeme Grand Central Hotel nebo City Hotel. Pro levnější možnosti můžete zvážit Moat House nebo Da Vinci's Hotel.

6. Mezi nejlepší aktivity v Derry patří procházky po opevněném městě, návštěvy místních katedrál a muzeí, projížďky po řece a procházky Windy Gap.

7. Rozpočet na dovolenou v Derry záleží na vašich zájmech a preferencích. Ceny se liší v závislosti na ubytování, jídle a atrakcích, které si přejete navštívit. Celkově můžete očekávat, že rozpočet pro pobyt na týden se bude pohybovat od 500 až do 1000 euro.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky