Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Írán Rasht

Počasí Írán Rasht


V druhém největším městě provincie Gilan, Rashtu, se nachází velmi mírné podnebí. Díky své poloze na pobřeží Kaspického moře se zde vyskytuje hodně srážek a především v zimě bývá velmi vlhko a deštivě.

V létě se teploty drží kolem příjemných 25-30°C a pohybují se zde často i oblaka. Na začátku podzimu se šíří husté mlhy, které bývají velmi silné a ztěžují viditelnost. V listopadu se sklízí rýže, plodina, kterou je pro tuto oblast typická.

V zimě bývá v Rashtu extrémně vlhko a deštivě. Teploty se pohybují kolem nuly a především v horách se objevuje i sněhové příkrov. Největší množství srážek přichází v únoru a bývají doprovázeny silnými větry. V takových podmínkách by se určitě hodila kvalitní bunda, která by dokázala ochránit před deštěm a zimou.

Na jaře klesá vlhkost vzduchu a mohou se objevit i slunečné dny. V květnu se zde koná populární festival Gilan, kde místní lidé prezentují své tradice a zvyky, jež jsou pro oblast typické.

Celkově vzato, v Rashtu si budou převážně turisté zvykat na vlhké podmínky a oblačnost, které jsou pro oblast typické. V létě se ale stále může stát, že bude přece jenom chvíli svítit slunce. Na druhé straně, při příchodu pozdního podzimu a v zimě se připravte spíše na vlhocen, silné větry a studené počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Rasht


O: Kde se nachází město Rasht?
A: Rasht je hlavním městem provincie Gilan a nachází se na severu Íránu, poblíž pobřeží Kaspického moře.

O: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Rashtu?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Rashtu, je letecky přistát v mezinárodním letišti Rasht nebo přijet autobusem z blízkých měst.

O: Co je typické pro region Gilan, kde se město Rasht nachází?
A: Gilan je známý svým subtropickým klimatem, které umožňuje pěstování ovoce a zeleniny. Region je také známý svými kulturními tradicemi a jedinečnou kuchyní.

O: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Rashtu a jeho okolí?
A: Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v této oblasti patří historická města Masuleh a Fuman, přírodní rezervace Kheyrud a Alangdarreh, a také tradiční bazar v centru města Rasht.

O: Co je typické pro tradiční kuchyni v Gilanu?
A: Gilan je známý svou jedinečnou kuchyní, která se zaměřuje na ryby, mořské plody a zeleninu. Mezi nejznámější pokrmy patří mirzá ghasemi (dýňová pomazánka se smaženým česnekem a rajčaty), gheymeh nesar (polévka s kuřecím masem a rajčaty) a baghali polo (rýže s fazolemi).


Ubytování Írán Rasht


Írán je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. A tady můžeme najít město Rasht, které je hlavním městem provincie Gilan. Toto město je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací Íránu a nabízí nádherné zážitky a zážitky s vynikající stravou, kulturními akcemi a krásnou přírodou. Pokud plánujete návštěvu tohoto úžasného města, měli byste vědět více o ubytování v Rasht.

Rasht nabízí širokou škálu ubytování, v závislosti na vašem rozpočtu a představách. Můžete se rozhodnout pro hotely s vysokou úrovní služeb nebo pro levné ubytování. V každém případě byste měli mít vědomosti o různých možnostech ubytování v Rasht.

Hotely v Rasht

Pokud se rozhodnete pro luxusní hotel v Rasht, můžete očekávat nejvyšší úroveň služeb, od osobní obsluhy až po prvotřídní vybavení. Tato kategorie hotelů nabízí hostům vše, co potřebují k dokonalému relaxaci a uvolnění. Tyto hotely obvykle nabízejí také restaurace s vysoce kvalitními jídly, včetně specialit regionální kuchyně.

Levné ubytování v Rasht

Pokud zvažujete cenově dostupné ubytování v Rasht, můžete se rozhodnout pro ubytování v hotelu nebo penzionu. Tyto druhy ubytování obvykle nabízejí jednoduché pokoje s dobrými základními zařízeními jako jsou postele, koupelny s vodou. Tyto zařízení nejsou tolik o luxusu, jako o dosažitelnosti pro větší počet ubytovaných za nižší cenu.

Oblíbenou možností jsou také ubytovací zařízení založená na zásadách sdílené ekonomiky. Ty nabízejí levnější a flexibilnější varianty pro cestovatele, například pokoje v apartmánech nebo sdílené pokoje. Pokud opravdu toužíte po zážitku cestování on a budget, můžete se pokusit o možnost Couchsurfing - místní poskytnou bezplatné ubytování zvědavým cestovatelům a vymění si s nimi zajímavé příběhy a zážitky.

Celkově vzato, ubytování v Rasht je rozmanité a pokrývá široké spektrum potřeb a preferencí cestovatelů. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo jednoduché ubytování, budete mít příležitost zažít skutečnou atmosféru tohoto úžasného města v Íránu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, měli byste si ale zarezervovat místnost v předstihu, abyste byli jisti, že si můžete užít svou návštěvu v Rasht v plném výkonu.


Dovolená Írán Rasht


Írán je země plná neskutečné krásy a neopakovatelných zážitků. Pokud se rozhodnete vydat na dovolenou do Íránu, není ostudou zvolit Rasht - město ležící ve vysočině má mnoho zajímavostí a svým návštěvníkům nabídne něco zcela jedinečného.

Rasht je hlavním městem íránské provincie Gilan a má v sobě zahrnuté všechny nejoblíbenější zážitky, pro které Írán známý je. Rasht je město obklopené krásnou zelení, s horami, plážemi a řekou Sefid Rud (Bílá řeka). Toto území je bohaté na ryby, zeleninu a ovoce, což znamená, že Rasht nabízí svým návštěvníkům nezvykle lahodné jídlo.

Město je hustě obydlené, s množstvím malých uliček, trhů, kaváren a podniků. Celá oblast je obklopená zelení, což dává Rashtu jinou atmosféru než většina ostatních íránských měst.

Kromě výborného jídla je Rasht známý také jako město rozmanité kultury a umění. Na náměstí Čehel mazárů se pořádají tradiční vystoupení, na kterých se prezentují místní hudebníci a tanečníci. Tato místa kulturního dění jsou obvykle nabitá místními lidmi, kteří usilují o to navázat nová přátelství a sdílet svou zpětnou vazbu na uměleckou show.

Dalším místem, které byste měli navštívit, aby si užili kulturní zážitek, je Muzeum Gilán, kde jsou uloženy relikvie a památky z této oblasti. Toto muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1966 a v současné době uchovává více než 70 000 exponátů. Znovu, hojně navštěvovaný místními lidmi.

Další oblastmi, které stojí za návštěvu jsou například Bazar Ehqs, Les Masouleh, Pláž Chamkhaleh a mnoho dalších. Jedno je jisté - Rasht nabízí svým návštěvníkům mnoho zábavy a zážitků.

Celkově lze říci, že Rasht je nezapomenutelným místem, které je stále o hodně méně navštěvované než jiná místa v Íránu. Pokud hledáte zajímavá místa plná historie, kulturního dění a přírodních krás, Rasht je ten správný výběr. Navíc toto město nabízí návštěvníkům získat úplně novou perspektivu na íránskou kulturu, což udělá z Rashtu mimořádně specifické místo.


Letenka Írán Rasht


Írán je země, která je na seznamu turistů zpravidla méně oblíbená než třeba jiné země Blízkého východu, jako je Turecko či Egypt. Nicméně ti, kteří se rozhodnou navštívit tento starobylý a fascinující kus světa, nemají se čeho bát. Jistým impulsem k cestě do Íránu může být i nedávno spuštěná letecká linka z Prahy do Rashtu - největšího města regionu Gilan na severozápadě Íránu.

Rasht a jeho okolí jsou charakteristické vlhkým subtropickým podnebím, které umožňuje prosperitu rýžových polí a plantáží čaje. Tato oblast se také pyšní mnoha historickými památkami a atraktivními destinacemi pro turisty.

Jedním z nejznámějších míst v Rashtu je historické centrum města, kde se nachází mnoho starých budov v tradičním stylu. V tyto dny zde najdete nejen muzea a galerie, ale i oblíbené kavárny s tradiční íránskou hudbou a ceremoniály čaje.

Dále se můžete vydat k turistickému přístavu Anzali, nacházejícímu se nedaleko Rashtu. Toto místo je oblíbeným cílem turistů, zejména díky přírodnímu divu - jezeru Anzali, které se táhne na ploše více než 200 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů ptáků.

Oblast Gilanu také nabízí řadu hor, lesů a malebných vesniček. Můžete navštívit město Masuleh, které se nachází ve výšce 1 050 metrů nad mořem a asi 60 kilometrů od Rashtu. Toto město je známé svými úzkými uličkami, kamennými staveními a historickými stavbami, což vytváří magickou atmosféru, ze které se budete chtít nikdy nevracet.

Obecně platí, že pro turisty platí stejná pravidla jako v ostatních zemích Blízkého východu, a tak byste se měli držet základních pravidel slušného chování a respektovat místní kulturu.

Pokud uvažujete o cestě do Íránu a přemýšlíte o tom, jak se dostat do Rashtu, může být nová letecká linka ideálním řešením. Letenky do Rashtu z Prahy jsou dostupné např. s aerolinkou Czech Airlines a mohou být získány za velmi přijatelnou cenu. Dejte Íránu šanci a objevte jeho tajemství!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky