Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Shimla

Počasí Indie Shimla


Shimla je nejvýše položené město v indickém státě Himáčalpradéš a jedno z nejvyhledávanějších turistických míst v Indii. Je obklopen překrásnou přírodou, rozlehlými plantážemi borovic, úžasnými výhledy na hory a fascinující architekturou z dob britské nadvlády. O jednom ze základních prvků, které definují tuto oblast, můžeme debatovat celé hodiny a to je samozřejmě počasí.

Shimla leží v oblasti Himálají a jako taková není počasím uspokojena. Město se stává kritickým bodem, když monzunové srážky a sněhové bouře jsou v jejich vrcholu. V období monzunu (červen až září) jsou srážky příliš vysoké a silné, což může být pro některé cestovatele dech beroucí zážitek. V zimním období (prosinec až únor) sněží v Shimle většinu času a mnoho cestovatelů se neodvažuje na silnice.

Nejvhodnější čas pro návštěvu Shimly je období jara a podzimu (březen až květen a říjen až listopad). Tyto měsíce nabízejí mírné a příjemné počasí, aniž by byly příliš prvoplánové. Hory v Shimle vypadají nejkrásněji v tuto dobu roku, což nabízí skvělé příležitosti pro outdoorové aktivity, jako jsou turistika a trekking.

Během jara a podzimu byste měli očekávat teploty kolem 15-20 °C během dne a kolem 5-10 °C v noci. Může být chladné, ale nikdy ne extrémně, takže byste měli být připraveni na mírné počasí. V této době nejsou srážky příliš intenzivní, ale stále tam mohou být krátkodobé srážky, takže se ujistěte, že se oblečete vhodně.

Celkově lze říci, že Shimla nabízí mnoho nádherných míst a zajímavostí pro cestovatele. Píše se o ní jako o jednom z nejkrásnějších míst v Indii a její počasí hraje po většinu roku důležitou roli v tom, zda si sem turisté troufají. Když si naplánujete svou cestu do Shimly, ujistěte se, že vybíráte správnou dobu a že jste si dobře připraveni na extrémní počasí, pokud se rozhodnete jet v měsících, kdy monzunové srážky nebo sněžné bouře jsou na denním pořádku.


Ubytování Indie Shimla


Shimla je jedno z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Indii a je plné nádherné přírody, kulturních památek a historických zajímavostí. Být v centru dění v Shimle je snem, který může být uskutečněn s perfektním ubytováním. Níže si můžete přečíst článek o nejlepším ubytování v Shimle.

Himalayan Escape
Toto ubytování je jedním z nejoblíbenějších a nabízí apartmány s krásným výhledem na okolní krajinu. Apartmány jsou zařízeny velmi vkusně a nabízí návštěvníkům maximální pohodlí a luxus. Himalayan Escape je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Disponuje také krásnou zahradou a dětským hřištěm.

Wildflower Hall
Wildflower Hall je jedním z nejatraktivnějších ubytování v Shimle. Nachází se v nadmořské výšce 2 500 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a nabízí hostům luxusní služby, včetně přístupu k bazénu, spa a fitness centru. Hotel nabízí i řadu atrakcí v okolí, jako jsou horské túry a jízdy na koních.

Radisson Hotel Shimla
Radisson Hotel Shimla je ideálním ubytováním pro ty, kteří jsou na návštěvě Shimly poprvé. Nachází se v centru města, a tedy blízko ke všem hlavním turistickým atrakcím. Hotel disponuje krásnou zahradou, kde si můžete odpočinout po náročném dni. Pokoje jsou prostorné a luxusní, vybavené novými nábytkem a moderními instalacemi.

The Oberoi Cecil
The Oberoi Cecil je jedním z nejznámějších ubytování v Shimle a je charakteristický svou neobvyklou architekturou. Je to starý viktoriánský dům z 19. století a disponuje krásnou zahradou a bazénem. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s výhledem na okolní krajinu. Hotel nabízí také řadu aktivit, jako jsou horské túry a jízdy na koních.

Pod sumarizující konstatování

Celkově řečeno, Shimla nabízí mnoho skvělých možností pro ubytování, které splní skoro každé požadavky. Od centrálních umístění v městě s snadným přístupem k turistickým atrakcím a lákadlům po klidné a odpočinkové resorty, široká nabídka ubytování v Shimle přitahuje turisty z celého světa. Značky, jako je Radisson a Oberoi, nabízejí luxusní možnosti pro ty, kteří hledají prvotřídní pohodlí, zatímco menší a levnější hotely, jako Wildflower Hall a Himalayan Escape jsou skvělé pro ty, kteří hledají klid a pokoj. Bez ohledu na to, které místo si vyberete, bude Shimla určitě skvělým místem pro výlet.


Letenka Indie Shimla


Shimla je jedno z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších míst v Indii a letenky do této destinace jsou velmi oblíbené. Pokud se rozhodnete cestovat do Shimly, určitě nebudete litovat svého výběru.

Shimla je charakteristická svým horským a chladným klimatem. Nachází se v severní Indii a je to hlavní město státu Himachal Pradesh. Tento region je plný krásných hor, zelených údolí a lesů, které vás ohromí při pohledu z výšky. Navíc, v Shimlu se ponoříte do sálavé krásy architektury z koloniální éry – stopy britské nadvlády jsou zde stále viditelné.

Letenky do Shimly lze zakoupit online nebo přes cestovní kancelář. Pokud hledáte výhodnou cestu, můžete zvážit nákup letenek se zpožděným odletem nebo v přímé sezóně. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je roční období, poptávka, počasí atd. Je však důležité si být vědomi, že Shimla může pro turisty být poměrně drahou destinací.

Jakmile dorazíte na letiště, budete mít několik možností, jak se dostat do Shimly. Nejlepší volbou je pronajmout si auto nebo vzít si taxík, což vám umožní spoustu volnosti a pohodlí. Nejlevnější možností je veřejná doprava, která může být výzvou, ale zároveň zajímavým zážitkem.

Shimla má mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. K nejpopulárnějším patří chrám Kali Bari, který je od místních obyvatel náboženským centrem. Dále tu můžete projít Mall Road, což je hlavní ulice města, kde najdete mnoho obchodů a restaurací. Navštívit byste také měli Christ Church, který je památkou britské éry a stojí na náměstí Ridge.

Pokud rádi sportujete, pak určitě nezapomeňte na zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. Ty jsou na horách v okolí Shimly velmi oblíbené a často se konají i mistrovství v těchto disciplínách.

V Shimle si můžete vychutnat nejen indickou kuchyni, ale i lahodné regionální speciality, jako je Kullu Trout a Dham, které jsou místními lahůdkami.

Shimla je krásné místo, které jistě stojí za návštěvu. Získejte letenky do této destinace a vydejte se na cestu, kterou nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Shimla


Dotaz: Jak se dostanu do Shimly?

Odpověď: Nejdříve musíte dorazit do Dillí, odkud můžete jet autobusem nebo vlakem do Shimly. Nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je však letadlem do Chandigarhu (který je asi 3 hodiny jízdy od Shimly) a poté si pronajmout taxi nebo jet autobusem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity, které můžu v Shimle dělat?

Odpověď: V Shimle můžete podniknout mnoho aktivit, jako jsou procházky v horách, návštěvy chrámů a posvátných míst, zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding, nebo si prohlédnout místní trhy a obchody.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Shimly?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Shimly je od března do června a poté od října do prosince. V létě zde jsou mírné teploty a krásná příroda, na podzim a zimu můžete obdivovat sněhové vrcholky a narazit na zimní sporty.

Dotaz: Kde si mohu v Shimly nejlépe zůstat?

Odpověď: V Shimly je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, malých bed and breakfasts nebo campingových možností. Nejlepší oblasti k pobytu jsou Mall Road, Chotta Shimla a Mashobra.

Dotaz: Jak vysoký je Shimla?

Odpověď: Shimla se nachází na nadmořské výšce asi 2200 m n. m.


Dovolená Indie Shimla


Shimla je město v Kasmíru v severní Indii, které se nachází v oblasti Himáčalpradéš. Město se rozkládá na kopci v nadmořské výšce 2 205 metrů nad mořem a je obklopeno krásnými kopci se zasněženými vrcholky. Shimla je vyhledávanou turistickou destinací díky svému půvabnému klimatu, krásnému okolí a historickým památkám.

Pro návštěvníky Shimly je nejlepším způsobem, jak prozkoumat město, procházka po mnoha krásných místech, které nabízí. Mezi nejpřitažlivější patří chrám Jakhoo, kde se nachází 33 metrů vysoká socha Hanumána. Dalšími atrakcemi jsou Christův kostel, městské muzeum a Indický institut rozvoje.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodu, Shimla nabízí mnoho možností k procházkám a turistice v Kasmíru. Mezi nejoblíbenější místa patří Kufri, Naldehra a Mashobra. Kufri je známý pro své krásné výhledy a je ideálním místem pro lyžování. Naldehra je známý svou golfovou hřiští a Mashobra je perfektním místem pro krátké procházky a pikniky.

Pro turisty, kteří chtějí zažít místní kulturu, mohou navštívit mnoho tradičních trhů v Shimle, jako např. The Mall Road a Lakkar Bazaar. Na těchto trzích si můžete koupit místní řemesla, koření a další suvenýry.

Jedním z největších lákadel Shimly je její neuvěřitelné klima. Město má mírné léto a chladné zimy, což ho dělá oblíbeným místem pro letní a zimní dovolenou. Pro turisty, kteří chtějí zažít Shimlu v nejlepším světle, je nejlepší čas návštěvy v období od dubna do června a od září do listopadu.

Celkově, Shimla je krásné místo, které nabízí mnoho zážitků pro turisty. Od krásných procházek a turistiky v přírodě po prohlídky místních památek, Shimla má co nabídnout. Pro turisty, kteří se chtějí odpočinout a užít si klidného odpočinku v krásné přírodě, je Shimla ideální destinací pro dovolenou v Indii.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky