Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indie Ranthambore National Park

Dovolená Indie Ranthambore National Park


Pokud hledáte netradiční dovolenou plnou dobrodružství, nemusíte daleko hledat. Indie nabízí množství exotických destinací, mezi něž patří i národní park Ranthambore. Tento park se nachází ve státě Rajasthan a patří mezi nejznámější turistické atrakce této země. Navštívíte-li Ranthambore National Park, můžete se těšit na nepřeberné množství zvířat, fascinující přírodu a neopakovatelný zážitek.

Ranthambore National Park je rozlohou asi 1300 km² a jedná se o jedno z nejdůležitějších chráněných území Indie. Vzdálen je asi 160 km jihovýchodně od města Jaipur. Národní park byl založen v roce 1980, aby se chránily ohrožené druhy zvířat, zejména tygři bengálští. Dnes je zde kromě tygrů možné vidět i leopardy, jeleny, rysy, divoké prasata, různé druhy ptáků, hady a další zvířata.

Když navštívíte Ranthambore National Park, nejvíce se samozřejmě těšíte na setkání s tygrem. Tygři zde žijí volně a neomezeně si užívají prostor chráněného území. Pokud jste šťastlivcem, můžete si být jisti, že uvidíte živého tygra. Ale i kdyby se to nestalo, prohlédnout si přirozené prostředí, ve kterém žijí tygři, je jedinečný zážitek.

Samotný národní park se skládá z řady kopců a údolí a je pokrytý hustou džunglí. Turisty si mohou prohlédnout hlavní část parku během dvou a půl hodiny dlouhého safari. Prohlídka se může uskutečnit buď pěšky, nebo na korbě terénního vozidla, které je přizpůsobeno pro tuto nepřístupnou oblast. Kromě krásné přírody a divokých zvířat se zde nachází i několik památek, jako například fort Raj Bagh, který byl postaven v 11. století Maharajou Hemantanem Panvarem.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní vám pomoci s jakýmkoliv problémem. K dispozici jsou také průvodci, kteří vám pomohou najít nejlepší místa k fotografování zvířat.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, kde se spojí krása přírody a divokost zvířat, návštěva Ranthambore National Park v Indii je pro vás tou nejlepší možností. Připravte se na jedinečný zážitek, který vám bude ještě dlouho v mysli.


Letenka Indie Ranthambore National Park


Ranthambore National Park je jedním z nejznámějších národních parků v Indii. Nachází se v indickém státě Rádžasthán a je známý především svou populací leopardů a tygrů. Pro milovníky divokých zvířat je návštěva Ranthambore National Park absolutní must.

Pokud plánujete cestu do Ranthambore National Park, první věcí, na kterou byste měli myslet, jsou letenky do Indie. Není třeba mít obavy, protože mnoho mezinárodních leteckých společností provozuje pravidelné lety do hlavního města Indie, Dillí. Zde můžete najít levné letenky s různými aerolinkami a přímými lety.

Jakmile přiletíte do Dillí, máte dvě možnosti, jak se dostat do Ranthambore National Park – autobusem nebo vlakem. Cesta autobusem trvá přibližně 7 hodin, zatímco vlakem trvá cca 5 hodin. Nejpohodlnější možností je najmout si taxi a cestovat více než 4 hodiny z Dillí do Ranthambore.

Po příjezdu k parku se můžete těšit na fascinující divokou přírodu a její obyvatele. Národní park Ranthambore je rozdělen do několika zón, každá z nich má své vlastní atrakce. Například zóny 1 a 2 jsou známé svou populací tygrů, zóna 4 nabízí krásné výhledy na Indický oceán, zóna 5 je vhodná pro pozorování leopardů a další druhy zvířat.

Navíc, v Ranthambore National Park existuje spousta jiných aktivit, jako jsou výlety na slonech, pěší procházky a pozorování ptáků. Tento park také nabízí ochutnávky indické kuchyně, která je unikátní v každém koutě Indie.

Vzhledem k tomu, že národní park Ranthambore je velmi populární, je třeba si zakoupit vstupenku předem. Můžete ji zakoupit přímo u vstupu do parku, nebo si ji můžete rezervovat online na oficiálních stránkách parku.

Celkově vzato, Ranthambore National Park je úžasným místem pro milovníky přírody a divokých zvířat. Pokud plánujete návštěvu Indie a chcete zažít neuvěřitelné dobrodružství, určitě vám doporučujeme navštívit tuto oblast. Nezapomeňte si předem zarezervovat letenky do Indie a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Ranthambore National Park


1. Kde se nachází Ranthambore National Park?

Ranthambore National Park se nachází v indickém státě Rajasthan, asi 180 km jihovýchodně od Jaipur.

2. Jaké zvířata mohu vidět v Ranthambore National Park?

V Ranthambore National Park můžete vidět tygry, leopardy, hrdličky, slony, medvědy, sambarové jeleny, srní, šakaly a další zvířata.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Ranthambore National Park?

Nejlepší čas k návštěvě Ranthambore National Park je od října do března, kdy je po dešťové sezóně jasné a suché počasí. Můžete tu však být i v létě, ale musíte být připraveni na horké počasí.

4. Jaké jsou vstupné poplatky do Ranthambore National Park?

Vstupné poplatky do Ranthambore National Park se liší pro různé typy vozidel a délky pobytu. Průměrná cena pro indické občany je asi 200-300 INR a pro zahraniční turisty asi 1000-1200 INR na osobu.

5. Mohu si najmout průvodce v Ranthambore National Park?

Ano, je možné si najmout průvodce v Ranthambore National Park. Průvodce může pomoci s hledáním a pozorováním zvířat a poskytne vysvětlení o flóře a fauně parku.

6. Můžu si s sebou vzít fotoaparát?

Ano, můžete si s sebou vzít fotoaparát, ale musíte platit dodatečný poplatek za focení.

7. Můžu si vzít jídlo a pití do Ranthambore National Park?

Pití je povoleno, ale jídlo není. Je však možné zakoupit občerstvení v místě.

8. Kde bych měl zůstat v Ranthambore National Park?

V Ranthambore National Park jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně luxusních hotelů, středně drahých hotelů a kempů.

9. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Ranthambore National Park?

Turistům se nedoporučuje chodit mimo značené stezky a oblasti a je nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Také je zákaz krmení zvířat.

10. Jaká je doprava do Ranthambore National Park?

Nejbližší letiště je v Jaipuru, asi 180 km od Ranthambore. Můžete si také pronajmout auto nebo jet vlakem z Jaipuru do Sawai Madhopur, což je nejbližší město k Ranthambore National Park.


Počasí Indie Ranthambore National Park


Ranthambore National Park se nachází v severozápadní Indii a je známý především pro svou rozmanitou faunu a floru, ale také pro nádherné krajiny a překrásné historické památky. Pokud sem míříte na safari, může být pro vás důležité zjistit, jaké počasí můžete očekávat. V tomto článku si to přiblížíme.

Ranthambore National Park se nachází ve státě Rádžasthán a patří k největším národním parkům v Indii. Je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou tygři, leopardi, krokodýli, nilgai, sambari a mnoho dalších. Pokud sem cestujete na safari, měli byste si ale uvědomit, že celkově je počasí v Ranthambore National Parku relativně horké a suché.

Nejlepší období pro navštívení parku je od října do dubna, kdy jsou teploty mírné a obvykle se pohybují mezi 10 až 30 stupni Celsia. V této době je také menší pravděpodobnost dešťů. Naopak nejhorší období pro safari jsou letní měsíce, zejména květen až červenec. Teploty se mohou vyšplhat až k 40 stupňům Celsia a je velmi vlhko. V této době je také vysoká pravděpodobnost dešťů, což může být pro safari nevýhodné.

Můžete si ale být jisti, že nehledě na roční období, budete mít nádherný zážitek a na safari se určitě těšte. Během zájezdu byste měli být připraveni na různé druhy počasí a měli byste si vzít s sebou dostatečné množství pitné vody a slunečního krému. Pokud plánujete navštívit Ranthambore National Park, nenechte si ujít příležitost zažít jedinečné safari v současné době nejnavštěvovanějšího parku v Indii.

Závěrem lze říci, že Ranthambore National Park nabízí nádhernou přírodu a zvířata, která jinde nenajdete. Pokud se tedy chystáte na safari, měli byste si předem prohlédnout počasí, abyste se lépe připravili. Bez ohledu na počasí je však Ranthambore National Park nádherným místem pro putování a objevování přírody a historických památek a svůj pobyt si zde rozhodně užijete.


Ubytování Indie Ranthambore National Park


Ranthambore National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších národních parků v Indii. Nachází se asi 130 km na jihovýchod od města Jaipur v indickém státě Rádžasthán. Park se prostírá na ploše 392 km² a je domovem mnoha druhů volně žijících zvířat, včetně tygrů, leopardů, bizonů, medvědů a mnoha dalších.

Jelikož je Ranthambore National Park oblíbeným turistickým cílem, místní obyvatelé zde nabízejí velké množství ubytování. Zde je několik populárních možností ubytování, které si můžete vybrat při návštěvě tohoto parku.

V národním parku Ranthambore najdete řadu luxusních hotelů, kempů a chatových vesniček, které nabízejí komfortní a bezpečné ubytování. Tyto hotely jsou vybaveny všemi moderními vybaveními, včetně klimatizace, topení, televize a minibaru. Většina z nich nabízí také bazény, fitness centra, lázně a wellness centra.

Další možností ubytování jsou levnější hotely a penziony, které se nacházejí blíže k vchodu do parku. Tyto hotely nabízejí základní vybavení jako jsou klimatizace, teplá voda a WiFi. Většina z těchto hotelů také nabízí výlety do parku a průvodce.

Pro ty, kteří chtějí zažít pravou klasiku indického venkova, jsou k dispozici chatrče (v tradiční indické chátrové konstrukci) a kempy. Tyto typy ubytování jsou vhodné pro dobrodružné turisty, kteří se chtějí více ponořit do místní kultury a životního stylu. V těchto chatrčích a kempech najdete základní vybavení jako jsou postele, malé koupelny a větrací otvory. Kempy jsou často vybaveny kopulemi a stany, které zajistí pohodlné ubytování.

Pro ty, kteří hledají cestu k udržitelnému cestování, jsou k dispozici ekologické resorty, které jsou postaveny tak, aby respektovaly životní prostředí a přírodu. Tyto typy resortů nabízejí udržitelnou ubytovací možnost a jsou vhodné pro turisty, kteří si cení ekologicky šetrného stylu života.

V Ranthambore je tedy pro každého něco. Od luxusních hotelů až po tradiční chatrče a kempy. Nechte se unést krásami parku a užijte si přírodu v nejkrásnějším a nejkomfortnějším stylu, jaký si zvolíte.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky