Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gambie Bakau

Dovolená Gambie Bakau


Dovolená je pro mnohé obdobím odpočinku a zábavy, avšak pro ty odvážnější je to příležitost objevování nových zemí a kultur. Pokud patříte k těmto dobrodruhům, Gambie a její překrásné městečko Bakau je určitě tím pravým místem pro vás.

Gambie je africká země, která leží na západním pobřeží. Její výhodou je, že je malá a kompaktní, takže se snadno projedete celou zemi a zažijete tam mnoho zážitků. Bakau je jedno z nejpopulárnějších měst v Gambii a nachází se v jejím jihozápadním rohu. Pro mnoho rekreantů je to ideální výchozí bod pro objevování krás a záhad této země.

Jednou z největších atrakcí Bakau je jeho přírodní přístav. Zde se nachází nejen tradiční rybářské lodě, ale také i malé restaurace a bary. Vyzkoušejte si místní specialitu - rybí polévku, která vám zajistí mnoho vitamínů a energie pro další dobrodružství.

Dalším vyhlášeným místem je zdejší ústřicová farma. Tato farma produkuje ústřice pro celou zemi a je velmi oblíbenou turistickou atrakcí. Podívejte se, jak se ústřice chovají a ochutnejte tu nejčerstvější. Vyzkoušet můžete také místní pochoutky jako plody baobabu nebo palmových ořechů.

Největší turistickou atrakcí Gambie jsou však bezesporu tamní národní parky. Národní park Kiang West a Národní park Abuko jsou turistickým rájem pro všechny, kdo milují přírodu a zvířata. V těchto parcích zahlédnete například antilopy, krokodýly, paviány, želvy a mnoho dalšího. Také tu najdete mnoho speciálních rostlin, které naleznete pouze zde.

Zatímco Gambie je zemí, která si uchovává svou tradiční kulturu, tak zde najdete i moderní zábavu. V Bakau jsou k dispozici různé bary a kluby, kde se můžete těšit z místní hudby a tancování. Vynikající jsou také místní tržiště, kde si můžete koupit tradiční afričské výrobky.

Když do Gambie přijedete, měli byste se rozhodně podívat i na její hlavní město, Banjul. Je to velmi malé město, ale je plné zajímavých míst, kam můžete zajít. Mezi nejnavštěvovanější patří například etnografické muzeum, kde si můžete prohlédnout tradiční oděvy a zbraně místních obyvatel, nebo místní trh, kde jsou k dispozici nejen potraviny a suvenýry, ale také mnoho druhů afrického ovoce.

Gambia je krásné a příjemné místo pro dovolenou na kterou nezapomenete. Bakau sám o sobě nabízí mnoho zábavy a příležitostí k objevování krás této africké země. Budete se tu cítit jako doma a získáte nezapomenutelné zážitky, na které budete vzpomínat dlouho po návratu domů.


Ubytování Gambie Bakau


Gambie je malá africká země, která leží na západě Afriky a je obklopena Senegalem ze severu, východu a jihu a Atlantským oceánem na západě. Gambie má nádherné pobřeží a rozmanitou přírodu. V centru Gambie leží město Bakau, které je oblíbeným místem turistů z celého světa. Pokud hledáte ubytování v Bakau, nabízí se mnoho možností.

Začněme s lodžemi a hotely. V Bakau se nachází mnoho luxusních hotelů, jako je Bakau Sunset Beach Hotel, který se nachází přímo na pláži. Pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete si dopřát v místním baru nápoj a vychutnat si krásný výhled na oceán. Dalším oblíbeným hotelem je hotel Badala Park, který se nachází pouze pár minut chůze od pláže.

Pokud hledáte něco více autentického a přátelského k peněžence, máte na výběr z mnoha lodží. Jednou z nejlepších lodží je Paradise Suites Hotel, která se nachází na strategickém místě poblíž mnoha restaurací a obchodů. Tato lodžie nabízí také společné místnosti pro rodiny nebo skupiny lidí. Pokud hledáte ubytování přímo na pláži, pak se můžete ubytovat v Africa Beach Lodge, který se nachází přímo na pláži Banks Road. Tento lodge nabízí několik typů pokojů, včetně pokojů s výhledem na oceán.

Pro milovníky přírody nabízí Bakau několik kempů. Jedním z nejoblíbenějších kempů je Kotu Island Camping. Tento kemp se nachází na maličkém ostrově v řece Gambia. Kamp má několik stanů a chat, kde si můžete pronajmout pokoj. Tentokrát nemusíte být unaveni z hluku a ruchu města. Kemp obklopují bujné lesy, které budou poskytovat klid a ticho pro vaši relaxaci.

Insumor Hotels je další výborná volba pro ubytování v Bakau. Tento hotel je nejlepší volbou pokud hledáte luxusní ubytování. Hotel nabízí krásné elegantní pokoje a apartmány s terasou a bazénem. Tento hotel se nachází v blízkosti většiny turistických atrakcí, jako jsou národní parky a rezervace zvířat.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, v Bakau máte ujištěno nádherné rekreační zařízení a pohostinné lidi. Gambie, zejména Bakau, nabízí skvělou dovolenou pro všechny!


Počasí Gambie Bakau


Gambia, která se nachází v západní Africe u pobřeží Atlantského oceánu, je známá svým teplým a slunečným počasím po většinu roku. Bakau, jedno z největších měst Gambie, má podobné klimatické podmínky jako zbytek země.

Bakau má tropické podnebí s vyšší vlhkostí vzduchu během léta a nižší vlhkostí během zimy. Nejteplejší čas v roce je během období dešťů, které trvá od června do října, kdy průměrné teploty dosahují kolem 32 stupňů Celsia. Během tohoto období se očekávají četné srážky a bouřky.

Na druhou stranu, období sucha, které trvá od listopadu do května, je mírnější a suché. Teplota se přibližuje k 30 stupňům Celsia během dne a klesá k 20 stupňům Celsia během noci. Toto období je nejoblíbenějším obdobím pro turisty, kteří chtějí odpočívat pod sluncem a koupát se v moři Gambie.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Bakau, během období dešťů je dobré si přinést deštník nebo nepromokavé oblečení, protože srážky jsou poměrně časté. Během období sucha si naopak můžete vychutnat slunečné dny a být skoro jistí, že nezaznamenáte žádné srážky.

Celkově lze říci, že počasí v Bakau je teplé a příjemné po většinu roku. Období dešťů mohou být mokrá, ale většina turistů si stále najde spoustu aktivit, které mohou dělat. Na druhé straně, období sucha poskytují bezoblačné a slunečné dny ideální pro koupání v oceánu a prohlížení památek v okolí. Bez ohledu na to, které období si zvolíte, bude mít Bakau stále co nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie Bakau


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gambie Bakau?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Gambie Bakau je od prosince do dubna, kdy jsou suché a slunečné počasí, a teploty jsou příjemné.

Dotaz: Kolik stojí ubytování v Gambie Bakau?
Odpověď: Ubytování v Gambie Bakau závisí na typu a úrovni ubytování. Za levnější možnosti, jako jsou hostely a budovy s několika ložnicemi, zaplatíte 200 až 500 dalasi (4-10 USD) na den. Pokud hledáte luxusnější hotely, cena se může pohybovat od 1 000 do 3 000 dalasi na den (20-60 USD).

Dotaz: Jak se dostat do Gambie Bakau?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Gambie Bakau, je přes letiště v Banjulu, které je asi 20 km od Bakau. Z letiště můžete cestovat taxíkem nebo pronajmout automobil, který Vás dovede do vašeho ubytování.

Dotaz: Je v Gambie Bakau bezpečno cestovat?
Odpověď: Na úrovni bezpečnosti se Gambie Bakau považuje za relativně bezpečné místo pro turisty. Měli byste však být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například neukazovat své bohatství a vybavení.

Dotaz: Jakými jazyky se mluví v Gambie Bakau?
Odpověď: Oficiálním jazykem Gambie je angličtina a v Bakau se mnoho lidí mluví také v mande a wolof, což jsou místní jazyky.


Letenka Gambie Bakau


Pokud plánujete cestovat do Afriky, určitě byste měli zvážit návštěvu Gambie, země ležící na západním pobřeží kontinentu. Gambie má spoustu co nabídnout, ať už se jedná o nádherné pláže, úchvatné řeky, exotickou faunu a flóru nebo fascinující kulturu a historii.

Jedním z nejpopulárnějších míst v Gambii pro turisty je město Bakau. Bakau se nachází v blízkosti hlavního města Banjulu a je známé především díky svému přírodnímu bohatství a bohaté kulturní historii. Turistické atrakce v Bakau zahrnují například vynikající restaurace, pláže, tradiční rybářská vesnice a nespočet míst, kde můžete spatřit zajímavé zvířata.

Pokud si chcete zarezervovat letenku do Gambie Bakau, je třeba vědět, že Bakau má vlastní mezinárodní letiště. Mezinárodní letiště Banjul se nachází asi 20 km od Bakau a létají sem z několika evropských měst. Mnoho evropských leteckých společností nabízí přímé lety do Gambie, přičemž let trvá přibližně 6 až 7 hodin.

Ceny letenek do Gambie se mohou lišit v závislosti na sezóně a provozovateli letů. Nicméně, pokud máte flexibilní plány, můžete najít velmi výhodné letenky, zejména v mimo sezóně. Také je třeba mít na paměti, že letenky je nejlepší rezervovat s předstihem, aby se zabránilo případnému zdražení.

Když si rezervujete letenku do Gambie Bakau, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v této neuvěřitelné africké zemi. Pohostinnost místních lidí, krásná příroda a kulturní bohatství Gambie vás zcela jistě nadchnou. Tak co ještě čekáte? Rezervujte si letenku a vydajte se do Bakau na dobrodružství vašeho života!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky