Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Poitiers

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Poitiers


1. Jaká je historie města Poitiers?

Poitiers je historické město, které bylo založeno Římany už před více než 2000 lety. V roce 732 se zde odehrála slavná bitva, ve které Karel Martel porazil muslimskou armádu. V pozdějších obdobích město procházelo různými změnami a vývojem, což z něj činí důležité kulturní a historické centrum.

2. Kam v Poitiers mohu zajít na prohlídku?

V Poitiers je mnoho historických památek a míst, která stojí za návštěvu. Například katedrála sv. Petra, která byla postavena v 12. století a je známá svými vitrážemi a architekturou. Kromě toho můžete navštívit další kostely, muzea, jako jsou Muzeum de la Ville de Poitiers nebo Muzeum St Roch, nebo si projít historické čtvrti města.

3. Jaké jsou tradiční francouzské speciality v Poitiers?

Vyhlášenou specialitou Poitiers jsou suché klobásy z vepřového masa, které jsou tradičně sušené nad dřevěným ohněm. Kromě toho je zde také chévre, což je sýr z kozího mléka, a místní víno, především z odrůdy Chenin.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Poitiers?

Nejlepší doba na návštěvu Poitiers je v období od května do října. V tomto období je nejlepší počasí a mnoho akcí, jako jsou festivaly a trhy, které se konají v této době. V zimním období jsou mnohé atrakce zavřené a turistický ruch je menší.

5. Jak se dostat do Poitiers?

Poitiers má vlastní letiště s pravidelnými linkami do Paříže a dalších evropských měst. Kromě toho můžete dojet do Poitiers vlakem z mnoha měst Francie nebo autobusem. Pokud jedete autem, můžete využít dálnice A10.


Počasí Francie Poitiers


Poitiers je město v západní části Francie, které se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine. Město se nachází na řece Clain a má dlouhou historii, která sahá až do románského období. Poitiers se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou katedrála svatého Petra, zámek Poitiers nebo kostel Saint-Hilaire-le-Grand.

Co se týká počasí, Poitiers má mírné klima, které v průměru nabízí slunečných dnů a teplé léto. Průměrná teplota v létě (červen až srpen) se pohybuje mezi 20 a 27 stupni Celsia. I v této době roku si však návštěvníci mohou užít období s vyšší vlhkostí a krátkodobými bouřkami, zvlášť v pozdním odpoledni a večer. Pokud se chystáte navštívit toto město v létě, nezapomeňte si s sebou vzít lehké oblečení a ochranný krém na opalování.

Podzim (září a říjen) je v Poitiers mírný a suchý. Teploty se pohybují od 13 do 22 stupňů Celsia a návštěvníci si mohou užít krásné podzimní barvy okolní krajiny. V zimě (prosinec až února) v Poitiers mohou teploty klesnout až k nule, obdobně jak návštěvníci z okolí mohou zažít sněhové srážky. V prosinci se také koná trh vánočních stánků, který je velmi populární jak pro turisty, tak pro místní obyvatele.

Jaro (březen až květen) je v Poitiers také mírné, co se týká teploty. Návštěvníci si mohou užít předjaří s kvetoucími květinami a příslibem letního počasí. Průměrná teplota se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia a je ideální pro procházky v okolí.

Celkově lze říci, že Poitiers nabízí příjemné počasí po celý rok. Základem pro plánování vašeho výletu by mělo být počasí v průběhu vašeho pobytu - nezapomeňte, že počasí se může rychle změnit, takže se ujistěte, že jste dobře vybaveni.

Co se týká oblečení v této oblasti, je vhodné se při balení zařídit podle sezóny. V létě by měly být vaše šatníky plné lehkých košil, kraťasů a obuvi na pohodlné vycházky. V zimě se doporučuje teplejší oblečení, jako jsou bundy, pletené svetry a boty na podrážce.

V Poitiers se můžete těšit na příjemné překvapení, ať už se počasí vyskytne tak, jak si přejete, nebo když se mění. Během celého roku můžete poznat krásu této francouzské oblasti a užít si krásné kulturní a historické památky. Připravte si tedy svou cestovní a šatník a vezměte si kapesné do Francie - Poitiers vás čeká!


Ubytování Francie Poitiers


Francie, země lásky, módy a kultury, je také známá svými krásnými krajinami a historickými městy. Jedno z takových měst je Poitiers, které se nachází v regionu Nová Akvitánie. Toto město je velmi oblíbené turisty z celého světa, a to především díky jeho bohaté historii, kulturním památkám a zábavným aktivitám.

Pokud se chystáte do Poitiers a hledáte kvalitní ubytování, máte na výběr mnoho možností. Určitě se vám podaří najít ubytování, které bude odpovídat vašim potřebám i rozpočtu. Nabídka ubytování v Poitiers je široká a rozmanitá, od hotelů až po apartmány a penziony.

Jedním z nejlepších a nejpopulárnějších typů ubytování v Poitiers jsou hotely. V mnoha z nich můžete očekávat prvotřídní služby, vybavenost a pohodlí. Například Hotel Le Memphis je oblíbený mezi turisty, kteří touží po zařízení v tradičním stylu. Pokud hledáte něco moderního, Hotel Mercure Poitiers Centre bude pro vás ideální volbou. Můžete si užít pohodlný pobyt v pokoji s klimatizací a projít se výběrem místních specialit v restauraci.

Apartmány jsou další ideální volbou, pokud hledáte více prostoru a soukromí. Podle vašich požadavků si můžete vybrat mezi malými, útulnými apartmánymi nebo prostornými byty s kompletním vybavením a službami. Například Apartmány Appart'City Poitiers jsou ideální pro rodiny, kde máte vysokou úroveň soukromí, jakou byste těžko našli v hotelu. A pokud hledáte více luxusu, můžete si zarezervovat penthouse nebo apartmány s výhledem na město.

Další možností pro ubytování v Poitiers jsou penziony. Bývají často součástí nezapomenutelných zážitků, protože jsou umístěny v historických budovách a nabízejí autentické prostředí. Například Penzion Le Chapeau Rouge se nachází v historickém centru Poitiers a nabízí svým hostům mezinárodní restauraci, vinný bar a pokoje s vlastní koupelnou.

Během vašeho pobytu v Poitiers si určitě navštivte jeho historická místa a památky jako jsou například katedrála svatého Petra, Palais des Comtes du Poitou nebo chrám Notre-Dame-la-Grande. Nezapomeňte také navštívit muzea, procházet se ulicemi plnými barů, kaváren a obchodů a rozplývat se při ochutnávání místních specialit.

Když hledáte vhodné ubytování v Poitiers, vybírejte si podle vašich představ a potřeb. Vždy zapomeňte na kvalitu a pohodlí, které vám nabízí váš hotel, apartmán nebo penzion. Ať už jste v Poitiers na služební cestě nebo na dovolené, bezháčkoví ubytování vás určitě zaujmou a zapříčiní, že se budete chtít do tohoto krásného francouzského města brzy vrátit.


Letenka Francie Poitiers


Letenky do francouzského města Poitiers jsou ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a klid. Poitiers je hlavní město departementu Vienne, který se nachází v regionu Nouvelle-Aquitaine, zhruba v polovině cesty mezi Paříží a Španělskem. Poitiers je bohat na historii, kulturní akce a turistické atrakce, což z něj dělá ideální destinaci pro všechny typy cestovatelů.

Historie je jednou z hlavních turistických faktorů, které dělají z Poitiersu nádherné místo pro návštěvu. Město bylo během středověku velmi důležité a jeho historie sahá až ke 4. století. Jako hlavní město akvitánského vévodství bylo město po staletí jedním z nejvýznamnějších středisek staré Francie. V Poitiersu jsou všude krásné historické stavby, jako je například Notre-Dame-la-Grande, kostel Saint-Hilaire a románská kaple Sainte-Radegonde.

Kromě historie má též Poitiers mnoho kulturních akcí a festivalů, které ho dělají ideálním místem pro návštěvu. Každoročně se zde koná mnoho kulturních a uměleckých akcí, jako je festival Poitiers in the Sun, Poitiers AOC Wine Market a mnoho dalších.

Turistické atrakce jsou dalším důvodem, proč byste měli navštívit Poitiers. Město se může pochlubit mnoha turistickými atrakcemi, jako je například Futuroscope, který je ideální pro rodiny s dětmi. Futuroscope je jednou z největších turistických atrakcí regionu a nabízí mnoho interaktivních zážitků a atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Pokud hledáte klid a pohodu během své návštěvy v Poitiers, pak byste neměli zapomenout na Parc de Blossac, který se nachází v centru města. Tento park nabízí bohatou flóru a faunu a mnoho krásných procházek.

Letenky do Poitiers jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny, a to zejména během nejlevnějších období. Zajímá-li vás tedy historie, kulturní akce a turistické atrakce, pak byste neměli váhat a navštívit toto nádherné francouzské město.


Dovolená Francie Poitiers


Dovolená v západní Francii může být pro mnoho lidí velmi atraktivní. Jedním z oblíbených cílů je město Poitiers, které se nachází v regionu Nové Akvitánie.

Poitiers je krásné historické město plné zámků, muzeí a vedlejších uliček k průzkumu. Většina turistů začíná v samotném centru města, kde se nachází bezpočet památek a architektonických skvostů. Mezi nejvýznamnější patří katedrála sv. Petra, která je jedním z nejkrásnějších gotických kostelů ve Francii.

Nedaleko katedrály se také nachází Palais de Justice, což je krásná stavba z 19. století, která slouží jako soudní budova. V okolí se také nacházejí krásné parky, kde si můžete odpočinout od procházek.

Kromě historických památek můžete také navštívit místní muzea a galerie, kde se nachází široká škála uměleckých děl od francouzských mistrů. Mezi muzea zde patří Musée Rupert de Chièvres, Musée Sainte-Croix a Musée d’Histoire Naturelle.

Pokud máte rádi přírodu, je toto město pro vás také skvělým místem k výletům. Nedaleko Poitiers se nachází krásná oblast, která je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO – Marais Poitevin.

Celkově je Poitiers ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci krásné historie, umění, kultury a přírody. Takže pokud plánujete svou další dovolenou a chcete si užít krásy západní Francie, Poitiers by nemělo být v seznamu míst na vaší cestě na posledním místě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky