Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Francie Pau

Dovolená Francie Pau


Francie je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů ve světě, především kvůli své bohaté kultuře, historii, vynikajícím gastronomickým zážitkům a rozmanitým krajinám. Pokud plánujete dovolenou v této zemi, měli byste zvážit návštěvu města Pau, což je malá městská oblast v jihozápadní Francii.

Pau se nachází v jihozápadní Francii a je hlavním městem departmentu Pyrénées-Atlantiques. Město leží na rovinaté plošině podél řeky Gave de Pau a je obklopeno krásnými horami Pyrenejí. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří si chtějí užít dobrodružství a výlety do přírody.

Pau je známé především díky svému vzdělávacímu systému. Město je domovem k několika univerzitám a prestižním školám, včetně École nationale supérieure de l'aéronautique et de l'espace, která je jednou z nejlepších v oboru letectví a kosmonautiky.

Pro turisty, kteří navštěvují město Pau, je k dispozici mnoho možností, jak strávit svůj volný čas. Zajímavostí je jistě Hrad Pau, který pochází ze 14. století a je symbolem města. Návštěvníci se mohou projít po okolí hradu, navštívit interiér hradu a podívat se na výstavy, které se v něm konají.

Další zajímavostí je muzeum Muzeum výtvarných umění, které má většinu svých sbírek věnovaných modernímu umění. Město Pau je také plné starých architektonických památek, jako např. Katedrála Notre-Dame de Pau, lavice vypůjčené od šlechtických rodů v Salièské zemi a mnoho dalších.

Pro turisty, kteří si chtějí odpočinout, je ideální možnost obdivovat krásné krajiny Pyrenejí. Místo nabízí mnoho turistických tras, kde se můžete projít, zahrnující celodenní výlety, výlety s průvodcem a horské túry.

Pau je také skvělé místo pro gurmány a víno-milovníky. Město je známé svou vynikající kuchyní, jako je périgordská husa, foie gras nebo krokety s vinným kořením. Z místních vín jsou nejznámější Jurançon a Madiran.

V závěru lze říci, že Pau je tiché malé místo, kde můžete strávit relaxační dovolenou. Navštivte tuto oblast s nádhernou krajinou a jedinečnou kulturou, poznáte zajímavá místa, ochutnáte nádherné pokrmy a vychutnáte si klid na Pau.


Ubytování Francie Pau


Francie je pro milovníky historie a krásné přírody velmi oblíbenou destinací. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je Pau. Nachází se v jihozápadní části Francie, poblíž hranic s Španělskem, a je známé svým historickým centrem, krásnou architekturou a přírodními památkami. Pokud se chystáte na dovolenou do Pau, určitě hledáte i kvalitní ubytování.

V Pau a jeho okolí najdete velké množství hotelů, apartmánů i penzionů. Pokud preferujete luxusní ubytování, rozhodně byste měli zvážit pobyt v hotelu Villa Navarre. Tento luxusní hotel se nachází v klidné části města a nabízí svým hostům nejen elegantní a moderně zařízené pokoje, ale také krásnou zahradu, bazén a wellness centrum. Kromě toho se zde podává vynikající kuchyně s regionálními specialitami.

Pro ty, kteří preferují menší ubytování a blízkost k centru města, je ideální volbou penzion Hôtel Roncevaux. Tento velmi pěkný penzion nabízí jednoduše zařízené pokoje, ale hlavně skvělou polohu v centru města. K dispozici je zde také snídaně, kterou si můžete vychutnat v romantické zahradě tohoto penzionu.

Pro ty, kteří mají rádi přírodní kouzlo, nabízí Pau a jeho okolí několik romantických venkovských chalup. Jednou z nich je například chalupa Le Clos des Morasses. Tento malý dům se nachází v krásné přírodě, kde se mnoho turistů chodí vydat na výlety nebo na pěší túry. Chalupa má velmi pěkně zařízené pokoje a romantickou atmosféru.

Pau a jeho okolí nabízí velké množství zajímavých míst k návštěvě. Pro turisty je oblíbeným cílem krásný park s názvem Parc Beaumont. Tento park se nachází v blízkosti centra města a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na Pyreneje a krásné jezero. Kromě toho má park mnoho velmi pěkných zahrad, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásnou přírodu.

Dalším zajímavým místem ke návštěvě je Muzeum Beaux-Arts. Toto muzeum se nachází v historickém centru města a je známé svou sbírkou evropského umění od středověku až po moderní umění. Na rozdíl od mnoha jiných muzeí má Muzeum Beaux-Arts velmi přátelskou atmosféru a je ideálním místem pro milovníky umění.

Kromě toho je v okolí Pau možné vyzkoušet mnoho aktivit jako je například lyžování v Pyrenejích, pěší turistika nebo jízda na kole. Pau je tedy ideální destinací pro ty, kteří chtějí spojit přímořskou dovolenou s aktivním odpočinkem.

Celkově lze říci, že Pau nabízí velké množství krásných míst k návštěvě a kvalitního ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, romantickou venkovskou chalupu nebo menší penzion, v Pau jistě najdete ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám. Navíc, s krásným parkem, muzeum Beaux-Arts a mnoha aktivitami v okolí, Pau se stane skvělou destinací pro každého, kdo hledá kombinaci krásné přírody, kulturního dědictví a aktivního odpočinku.


Letenka Francie Pau


Pokud plánujete cestu do Francie a hledáte zajímavé místo, které nabízí nádhernou přírodu a neokoukatelnou architekturu, je Pau ideální destinací. Letenka do tohoto města se dá sehnat za atraktivní cenu a nabízí nezapomenutelný zážitek.

Pau se nachází v jihozápadní části Francie, v Pyrenejích, což z ní dělá ideální výchozí bod pro výlety do pohoří. Město nabízí spoustu zajímavých památek, jako je například zámek Pau, který je velkolepým příkladem renesanční architektury. Kromě toho můžete navštívit i hrobku Jindřicha IV., který se narodil právě zde. Pro milovníky umění je zde galerie Château de Pau, kde můžete zhlédnout řadu děl od slavných umělců.

Pau však nabízí mnohem více než jen historické budovy. Město je obklopené nádhernou krajinou, což z něj dělá ideální sportovní destinaci. Můžete si zahrát golf na jednom z mnoha hřišť v okolí, nebo se vydat na turistiku v Pyrenejích. Kromě toho můžete vyzkoušet i deltování, prohlídku města na kole či jízdu na koni.

Letenka do Pau se dá sehnat za velmi přijatelnou cenu. Město má vlastní letiště, které je dobře napojené na ostatní evropské destinace. Například z Prahy se můžete do Pau dostat přestupem v Paříži.

Celkově lze říci, že Pau je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou krásné přírody, kulturních památek, sportovních aktivit a neokoukatelných zážitků. Cena letenky je velmi atraktivní a nabídne Vám možnost objevovat krásy jihozápadní Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Pau


1. Jak dlouho trvá cesta z Paříže do Pau?
Odpověď: Přibližně 1 hodina a 30 minut letadlem, nebo 5 až 6 hodin autem.

2. Co stojí vstupenka do Muzea umění Pau?
Odpověď: Vstupenka stojí €7 pro dospělé a €4 pro děti od 13 let.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Pau?
Odpověď: Některé z nejlepších restaurací v Pau zahrnují La Belle Epoque, Le Bistrot des Halles a Le Vintage.

4. Kde se nachází nejlepší obchody v Pau?
Odpověď: Nejlepší obchody se nacházejí v historickém centru města, v ulicích Rue du Commerce a Rue des Cordeliers.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Pau?
Odpověď: Některé z nejlepších aktivit pro rodiny s dětmi zahrnují návštěvu Zoo d'Asson, procházky na cyklostezkách a návštěvu Lesního parku Pau.

6. Kolik stojí ubytování v Pau?
Odpověď: Cena ubytování v Pau se liší v závislosti na typu a umístění. Průměrná cena za noc se pohybuje okolo €70 až €120.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Pau?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Pau je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a množství turistů je stále přijatelné.

8. Kde je nejlepší místo k prohlížení soch v Pau?
Odpověď: Nejoblíbenější místo ke prohlížení soch v Pau je v parku Beaumont, který se nachází blízko centra města.

9. Jaká je nejlepší doprava k cestování mezi městy v jihozápadní Francii?
Odpověď: Nejlepší doprava mezi městy v jihozápadní Francii je vlakem nebo autobusem. Tento region má dobré spoje veřejné dopravy.

10. Kde se nachází nejlepší pohled na město Pau?
Odpověď: Nejlepší pohled na město Pau je z nádherného parku Beaumont, který nabízí úžasné výhledy na Pyreneje a horu Mont Blanc.


Počasí Francie Pau


Francie je země s různorodým podnebím, a přestože leží na západním okraji Evropy, její jednotlivé regiony jsou ovlivněny různými klimatickými faktory. Mezi tyto regiony patří i město Pau, které se nachází v jihozápadní části Francie.

Pau leží v regionu Akvitánie, který je charakteristický pro své teplé a slunečné počasí. Průměrná teplota v Pau během letních měsíců se pohybuje mezi 25 až 30°C, díky čemuž je region Akvitánie populárním cílem turistů, kteří chtějí užívat si slunce a poznávat krásy zdejší přírody.

Zimní období na druhé straně bývá v Pau studenější a vlhčí, s průměrnou zimní teplotou mezi 10 až 15°C. V zimě může být ve vyšších polohách okolních hor dokonce i sněhová pokrývka, což umožňuje lyžování a další zimní sporty.

Přestože je počasí v Pau v létě příjemné a slunečné, občas se mohou objevit bouře a silné větry. Tyto projevy se většinou vyskytují v průběhu června a srpna, kdy se mohou vyskytnout vysoké teploty kombinované se zvýšenou vlhkostí.

Během většiny měsíců v roce bývá v Pau spousta slunce a průměrná roční teplota je okolo 15°C. Nejlepší čas na návštěvu Pau a okolního regionu je od dubna do října, kdy je počasí vhodné pro turistické aktivity a poznávání zdejších krás.

Celkově lze říci, že počasí v Pau je příjemné a často slunečné, což jej dělá ideálním místem pro odpočinek a rekreaci. Bez ohledu na to, zda je vaším cílem turistika, zimní sporty nebo pouhý odpočinek na pláži, v Pau je pro každého něco.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky