Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Turku

Letenka Finsko Turku


Letenka Finsko Turku: Objevte krásy druhého největšího finského města!

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte zajímavou destinaci, nemusíte hledat daleko. Může se jednat o Finsko, země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z měst, které byste měli určitě navštívit, je Turku. Toto město je známé jako kulturní a hospodářské centrum jihozápadního Finska, a je ideálním místem pro dovolenou celé rodiny nebo romantický víkend s partnerem.

Pokud je Turku vaším cílem, letenka Finsko Turku je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Finská hlavní města Helsinki je vzdálena asi 160 km na východ a letiště Turku je vzdáleno pouhých 8 km od centra města. Díky tomu, že letiště je dobře napojeno na centrum města, můžete se rychle dostat k vašemu ubytování a začít si užívat vynikající atmosféru Turku.

Zde je několik věcí, které nesmíte při vaší návštěvě Turku vynechat:

1. Návštěva Turkujského hradu: Tento historický hrad je jednou z nejvýznamnějších památek města. Díky záměru v roce 1961 byl rekonstruován a v současnosti se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v městě.

2. Turku Archipeslago: Pokud máte rádi přírodu a moře, musíte navštívit toto nádherné souostroví ležící v ústí řeky Aura do Baltského moře. Můžete si pronajmout loď a projíždět mezi ostrovy v klidu a ticho, nebo si vyzkoušet různé vodní sporty, jako například potápěčství, windsurfing, nebo kajakářství.

3. Místní trhy: Každý rok se v Turku konají nejrůznější trhy a výstavy. To je skvělá příležitost, jak si vyzkoušet místní speciality, například žvýkačky s příchutí ananasu, které se vyrábějí přímo na místě - nebo se prostě projít a nakoupit si kvalitní dřevořezby a další typicky finské produkty.

4. Muzeum seriózního umění: Toto muzeum, které se nachází v budově bývalého ústavu pro slepé, obsahuje velké množství vynikajících předmětů a artefaktů, které jsou umístěny do velice pěkně vybavených a prosvětlených sálů.

5. Botanická zahrada: Tato zahrada se nachází v krásné parkové části města a je otevřena od jara do podzimu. Pokud máte rádi rostliny a květiny, tuto zahradu rozhodně nevynechejte a užijte si zde krásné chvíle.

Takových turistických atrakcí a aktivit v Turku najdete mnohem více, a co je nejdůležitější, můžete si tu užít své volno, s naprostým pohodlím a bezpečností. Protože Turku má všechno, co k naplnění vaší relaxace potřebujete.

A protože když můžete tak také si zahrajte něco také škod to nezahrát. V Turku si můžete zahrát Gulf, který je velmi oblíbený sport ve Finsku.

Letenka Finsko Turku je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto skvělého finského města a zažít to, co Turku nabízí. Ať už cestujete sami nebo s rodinou, nebude vám nikdy smutno a vždy si užijete nádherných chvilek. Tak si neváhejte zarezervovat svou letenku a objevte krásy tohoto jedinečného města!


Ubytování Finsko Turku


Turku je největším městem Finska západně od Helsinek a nachází se na pobřeží Botnického zálivu. Toto historické město je cílem mnoha turistů, kteří sem přijíždějí za jeho půvabnou atmosférou, malebnými uličkami a také kvůli množství různých kulturních akcí. Pokud se chystáte navštívit Turku, měli byste vzít v úvahu i nabídku ubytování. Jak se v Turku ubytovat?

Existuje mnoho typů ubytování, ze kterých si můžete vybírat při plánování své cesty. První možností je hotelové ubytování. Turku nabízí mnoho hotelů různých cenových kategorií a velikostí. Pokud hledáte luxusní ubytování, mezi nejlepší patří například Hotel Radisson Blu Marina Palace nebo Hotel Radisson Blu Atria Turku. Tyto hotely mají nejen skvělé ubytování, ale také skvělé restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou na výběr i menší hotely nebo hostely. Hostels in Turku je jedním z nich a nabízí velmi pěkné pokoje a společné sociální prostory. Ubytování v hostelu je skvělou volbou pro ty cestovatele, kteří hledají cenově přijatelné řešení.

Další možností jsou apartmány. Turku nabízí velký výběr apartmánů, z nichž některé nabízejí plně vybavenou kuchyni, což je skvělá volba pro ty, kteří si rádi sami vaří.

Pro ty, kteří hledají přírodní krásu a klid, jsou ideální chaty a rekreační domky kolem města. Tyto chalupy jsou velkou výhodou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti přírody a mají rádi horské túry nebo cyklistiku. Tyto chaty mají obvykle plně vybavenou kuchyni a koupelnu, což se může hodit pro rodiny s dětmi.

Poslední možností je AirBnB, které nabízí velký výběr ubytování, z nichž mnoho je v blízkosti centra města. Slečna Päivi, která má několik ubytovatelů v centru, také nabízí chaty u moře.

Jak vidíte, výběr ubytování v Turku je velký, a proto můžete v něm vybírat podle vašich potřeb a představ. Vaše cesta do tohoto půvabného města bude plná zážitků a nezapomenutelných momentů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


1) Jak se dostat z letiště do centra Turku?
Odpověď: Nejlepší možností je použití městského autobusu č. 1 nebo 90, které jezdí pravidelně z letiště do centra. Dále je možné využít taxislužbu.

2) Které památky stojí za návštěvu v Turku?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější patří hrad Turku, katedrála sv. Marie či muzeum Aboa Vetus & Ars Nova.

3) Co je typický finský pokrm?
Odpověď: Jeden z nejoblíbenějších finských pokrmů je rybí polévka z lososa nebo síry.

4) Jde v Turku dobře poznat místní životní styl?
Odpověď: Ano, mnoho místních akcí, festivalů a trhů je organizováno v centru města, kde je možné poznat místní kuchyni a zvyklosti.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybovat v Turku?
Odpověď: Městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá a nabízí pravidelné spoje autobusů a tramvají. Stejně tak je možné využít půjčovnu kol, lodí či člunů. Turku je také ideální pro pěší procházky.


Dovolená Finsko Turku


Finsko je jednou z nejkrásnějších zemí severní Evropy, která nabízí mnoho krásných míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější destinace patří Turku, které leží na jihozápadě Finska a je nejstarším městem v zemi.

Turku je ideální místem pro ty, kteří hledají dokonalou kombinaci kultury, historie a krásy. Město je plné historických a architektonických skvostů, jako jsou například hrad Turku, katedrála sv. Marie a muzeum Aboa Vetus & Ars Nova. Turku také nabízí mnoho aktivit na volný čas, jako jsou procházky krásnou přírodou, vodní sporty a koupání na plážích.

Pokud hledáte ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Turku nabízí také množství restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Turku je projížďka lodí po řece Aura, která protéká městem. Lodě vás zavedou k nejkrásnějším místům, jako jsou například starý přístav, vesnická farma a ostrov Ruissalo.

Finsko je také známé svými saunami a Turku nabízí celou řadu saun pro návštěvníky. Není nic příjemnějšího, než si po celodenním poznávání města odpočinout v sauně a zrelaxovat se.

Turku je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném prostředí s krásnou přírodou a množstvím aktivit na volný čas. Pokud se vydáte na Finsko, nezapomeňte navštívit Turku a objevit jeho krásy.


Počasí Finsko Turku


Turku je druhé největší město Finska a nejstarší město země. Nachází se několik kilometrů od ústí řeky Aura do Baltského moře a má silnou námořní tradici. Turku má také jedno z nejteplejších a nejslunnějších klimat ve Finsku.

V létě se průměrné teploty pohybují mezi 20-25 stupni Celsia. Kromě těchto příjemných teplot se v Turku může očekávat i mnoho slunných dní, zvláště v druhé polovině června a v červenci. S celkovou délkou přibližně 18 hodin denně je proslulá jako nejdelší dny v roce. V srpnu se teploty mírně snižují a mohou se dostat na přibližně 15 stupňů Celsia.

Začátkem podzimu se teploty v Turku postupně snižují a mohou být velmi změnlivé. V říjnu a listopadu se průměrné teploty pohybují mezi 5-10 stupni Celsia. Déšť a větrné podzimní bouře nejsou v Turku neobvyklé.

V zimě můžete očekávat průměrné teploty kolem -5 stupňů Celsia. Mírné zimní měsíce v Turku se pohybují od prosince do března, avšak srážky v zimě mohou být extrémní. Díky ledové kůře na řece Aura lze v Turku během zimy vidět mnoho zimních sportů jako je například bruslení. Zima je také ideální období pro pozorování polárních září na obloze.

Na jaře se teploty zvyšují a vzduch je plný vůně kvetoucích jarních květin. První květnové dny v Turku mohou být stále chladné a deštivé, ale s příchodem květnových slavností se počasí zlepší.

Všechna roční období mají v Turku své kouzlo a počasí může být velmi proměnlivé. Nicméně, díky své poloze na pobřeží Baltského moře se můžete těšit na slunečné letní dny a úžasné zimní sporty.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky