Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Fidži Taveuni Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Taveuni Island


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Taveuni v Fidži?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Taveuni, je letadlem z hlavního města Suva nebo Nadi. Existují také trajekty z hlavního města Suva nebo z ostrova Vanua Levu.

Dotaz: Co je nejlepší doba k návštěvě ostrova Taveuni?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě ostrova Taveuni je v období od dubna do října, kdy je suché počasí a nízká vlhkost.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Taveuni?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Taveuni patří Matei Beach, Lavena Beach, Qamea Resort and Spa, Waiyevo Beach a Waitabu Marine Park.

Dotaz: Jaké aktivity lze na ostrově Taveuni podniknout?
Odpověď: Na Taveuni je možné podniknout řadu turistických aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, surfing, turistika, kajakářství, rybaření a projížďky lodí po okolních ostrovech.

Dotaz: Kde se ubytovat na ostrově Taveuni?
Odpověď: V Taveuni je možné najít řadu ubytovacích možností, od luxusních resortů po jednodušší bungalovy. Některé z nejlepších možností zahrnují Taveuni Island Resort and Spa, Qamea Resort and Spa, Garden Island Resort a Maravu Plantation Beach Resort and Spa.

Dotaz: Jaká je místní kuchyně na ostrově Taveuni?
Odpověď: Místní kuchyně na Taveuni obsahuje řadu ryb a mořských plodů, tropické ovoce, koření a kokosové produkty. Mezi tradiční jídla patří pokrmy s tuňákem, krevetami, taro a palmy ořechové.

Dotaz: Je ostrov Taveuni bezpečný pro návštěvníky?
Odpověď: Taveuni je obecně považován za bezpečnou destinaci pro cestování. Nicméně, jako v jakémkoliv jiném cestování, měli by návštěvníci být obezřetní a sledovat své věci, aby se vyhnuli krádežím.

Dotaz: Je nutné mít na ostrově Taveuni očkování?
Odpověď: Před návštěvou Taveuni není nutné žádné specifické očkování. Nicméně, je vždy dobré se poradit s lékařem, aby se ověřilo, zda je vaše zdraví způsobilé pro cestování.


Letenka Fidži Taveuni Island


Pokud hledáte neobvyklé místo pro dovolenou, měli byste zvážit Fidži a ostrov Taveuni. Tento tropický ráj se nachází v jihovýchodní části Pacifiku a nabízí neuvěřitelné množství přírodních krás, které nepoznáte nikde jinde na světě. Pokud váháte kvůli vzdálenosti, nechte si říci, že nákup letenky na ostrov Taveuni stojí za to.

Letiště na Taveuni je malé, ale je spojeno s nejbližšími městy Nadi a Suva. Let může trvat až 2-3 hodiny. Můžete si zakoupit letenky z různých míst, jako je Austrálie, Nový Zéland, USA nebo Jižní Koreja.

A proč stojí tento ostrov za to navštívit? Je to hlavně kvůli přírodě. Ostrov Taveuni je známý také jako Garden Island, protože je zde opravdu bohatá a rozmanitá vegetace. Najdete zde skalnaté řeky, vodopády, nádherné pláže a různé druhy rostlin a zvířat. V národním parku Bouma Rainforest si můžete projít tropickým deštným lesem a obdivovat nejvyšší vodopád na Fidži. Podmořský svět kolem ostrova je také fascinující, můžete zde plavat s žraloky, vidět korálové útesy nebo pozorovat velryby. Taveuni je také ideálním místem pro surfování a potápění.

Kromě přírody zde najdete také kulturní památky a aktivity. V hlavním městě Waiyevo můžete navštívit trhy, kde místní lidé prodávají tradiční produkty a suvenýry. Můžete si zde také prohlédnout chrámy, které odrážejí dědictví těch, kteří zde žijí.

Navštivte Fidži a ostrov Taveuni a zažijte jedinečné dobrodružství, na které nezapomenete. Koneckonců, toto místo je stvořeno pro dovolenou, kterou budete chtít vyprávět svým vnoučatům.


Dovolená Fidži Taveuni Island


Fidži Taveuni Island je klidné a krásné místo na dovolenou. Tato malá ostrovní země v jižním Tichomoří nabízí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a zároveň klidnou a relaxační atmosféru.

Taveuni Island je největší ostrov v severní skupině Fidži a je známý jako "Zahrada ostrovů", díky svému bohatému tropickému deštnému pralese a nádherným korálovým útesům, které přilákají šnorchelaře a potápěče z celého světa.

K dispozici jsou mnohé pláže a laguny, kde se návštěvníci mohou koupat, opalovat, a užívat si vodních sportů jako například potápění, rybaření, plachtění a windsurfing. Zajímavostí této oblasti je také fakt, že se na ní nachází Národní park Bouma, kde lze vidět mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Taveuni Island je také domovem pro mnoho místních vesnic, kde můžete poznat místní kulturu a tradice prostřednictvím tanečních vystoupení, jídla a mnoha dalších aktivit, které nabízí místní obyvatelé.

Když už mluvíme o místním jídle, tak se určitě neobejdeme bez zmínky o místní specialitě – Kava. Kava je obyčejně popíjená při kulturních akcích a má mírně omamný účinek. Je to skvělý způsob, jak se setkat s místními lidmi a poznat místní kulturu.

Další turistickou atrakcí na Taveuni Island jsou přírodní prameny, kde si mohou návštěvníci vychutnat relaxační a ochrannou koupel a nechat se hýčkat místními masážemi.

V místních obchodech lze koupit barevné suvenýry a místní řemesla, jako jsou například ručně malované perlové šperky nebo pletené kabelky a tašky. Tyto výrobky nejsou pouze krásné, ale také praktické pro návrat domů jako dárek pro rodinu a přátele.

Pokud hledáte místo pro odpočinek a dobrodružství zároveň, pak je Fidži Taveuni Island tím správným místem pro vás. Toto místo nabízí nádhernou scenerii, klidnou atmosféru a mnoho atrakcí, které si můžete užít. Zkrátka, ideální destinace pro vaši další dovolenou.


Počasí Fidži Taveuni Island


Fidži je nádherný ostrovní stát v Tichomoří, který se skládá z více než 330 ostrovů. Mezi turisty je velmi populární ostrov Taveuni, který se nachází na východě Fidži. Tento ostrov je obklopen korálovými útesy a bílými plážemi, které jsou ideálním místem pro ty, kteří touží po odpočinku a relaxaci.

Přestože jsou rozmanité aktivity zde na Taveuni Island k dispozici - jako potápění, šnorchlování, procházky v deštném lese, návštěva vodopádů a mnoho dalšího - asi největší zajímavostí jsou zdejší podmínky počasí. Taveuni Island se nachází v oblasti Tropického pásu a jedná se o jedno z nejdeštivějších míst v celém Tichomoří.

Během období dešťů, které trvají od listopadu do dubna, je Fidži zasažených mnoha cyklóny a bouřemi. Průměrná teplota kolísá mezi 27°C a 32°C a vlhkost ve vzduchu bývá vysoká. Tyto podmínky mohou být pro některé lidi nepříjemné, ale Taveuni Island se stále těší značnému zájmu ze strany turistů po celý rok.

Mezi červencem a zářím, kdy je v oblasti suché období, se sice může zdát, že počasí je příjemnější, teploty ale bývají v průměru o pár stupňů nižší a občas se může vyskytnout chladnější fronta. Pokud tedy plánujete návštěvu Taveuni Island, je důležité být připraven na různé podmínky počasí a mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Nicméně, když se podaří vyloukat se z období dešťů, Fidži a zejména Taveuni Island je jedním z nejkrásnějších míst v Tichomoří, které turisty a rekreanty láká svými krásnými plážemi, korálovými útesy a tropickými deštnými lesy. Ať už se rozhodnete kdykoliv jet na dovolenou, Fidži a Taveuni Island nabízí nezapomenutelné zážitky a je ideálním místem pro to, aby vám soutěžily pláž a les o vaši pozornost.


Ubytování Fidži Taveuni Island


Fidži je jedno z nejkrásnějších míst na naší planetě. Tuto skupinu ostrovů můžete najít v jižním Pacifiku, a když se řekne Fidži, většina lidí si představí perfektní bílé pláže, nádherné korálové útesy, azurovou vodu a bohatou flóru a faunu. Tím, že Fidži není tak turisticky rozvinuté jako jiná místa, si udrželo své přirozené krásy a tradice. Jedním z nejkrásnějších ostrovů v této oblasti je Taveuni Island, nazývaný také jako 'Zahrada ostrovů'.

Taveuni Island je známý svými nádhernými vodopády, paličkovými bany, čistou vodou a bělostnými plážemi. To vše dělá z této destinace snadno přístupný ostrov. Pokud byste chtěli strávit několik dní (nebo dokonce týdnů) na Taveuni Island, musíte si vybrat správné ubytování.

Na ostrově najdete několik druhů ubytování. Od luxusních resortů po cenově dostupnější hotely a projekty původních obyvatel – tzv. Fijian Bures.

Luxusní resorty nabízejí vysoký standard a širokou škálu služeb. Pokud vám vyhovuje zaplatit více, můžete si užít luxusní dovolenou s pronajmutím soukromého bazénu, vlastní pláže a romantických večerních jídle u moře.

Pokud hledáte něco více tradičního, zvažte ubytování v Bures, původně navržených pro původní obyvatele. Tyto domy jsou postaveny ze dřeva a listí, ale nebojte se, také jsou vybaveny pohodlnými postelemi a koupelnami.

Mezi nejlepší Fijian Bures na ostrově patří Matava na západním pobřeží, který nabízí nejen komfortní ubytování, ale také kurzy potápění s certifikací PADI. Další skvělou možností je Maravu Plantation Resort, jež se nachází v blízkosti národního parku Bouma. Toto ubytování nabízí soukromé bungalovy se stropem ze třtinových matiček, bazénem a restaurací pod širým nebem.

Ať už si vyberete jakékoliv ubytování na Taveuni Island, můžete očekávat nádherná místa a krásné pláže. Fidži a Taveuni Island jako destinace nezklamou a poskytnou vám nezapomenutelnou dovolenou, jakou si naplánujete.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky