Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Estonsko Ruhnu

Počasí Estonsko Ruhnu


Estonsko Ruhnu je malý ostrov ležící v Baltském moři, který je často nazýván "perla Baltského moře". Ostrov má rozlohu pouhých 11 km² a počet obyvatel se pohybuje kolem 100. Ruhnu patří k nejvzdálenějším a nejizolovanějším oblastem Estonska a je to skvělé místo k získání jedinečného zážitku z objevování nových míst.

Pokud hledáte místo s mimořádně příjemným počasím, může být ostrov Ruhnu tou pravou volbou. Ruhnu má mírné podnebí, které se vyznačuje střídáním čtyř ročních období. Zima je v Estonsku Ruhnu mrazivá a dlouhá, s množstvím sněhu a někdy i s velkými větry. Teploty se zde pohybují okolo -5°C až -15°C.

Na jaře se počasí začíná zlepšovat a teploty začínají stoupat. V květnu a červnu je na ostrově většinou velmi příjemné počasí, kdy teploty dosahují okolo 20°C. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou na Ruhnu velmi teplé a slunné, se středními teplotami mezi 20°C a 25°C, což vytváří ideální podmínky pro koupání a slunění na pláži.

Podzim přináší na ostrov Ruhnu příjemné teploty a krásné barevné listí. Ve dnech, kdy slunce svítí, se teploty pohybují kolem 15°C až 20°C, zatímco v noci klesají na asi 5°C až 10°C. Zimu zde začíná v listopadu a je velmi podobná zimě na pevninské části Estonska.

Celkově lze říci, že Estonsko Ruhnu nabízí velmi příjemné podnebí s obdobím krásného počasí v průběhu jara a léta. Protože se zde nenachází mnoho turistů a lidé zde žijí poměrně tradičním životem, můžete si zde užít opravdovou klidné dovolenou. Ať už se rozhodnete navštívit ostrov kdykoli během roku, určitě si tu užijete nádhernou přírodu a zážitky, které nezapomenete.


Ubytování Estonsko Ruhnu


Estonský ostrov Ruhnu je malý kousek nebes v Baltském moři. Leží přibližně 80 km jižně od estonské pevniny a má rozlohu necelých 12 km². Ostrov je známý svou unikátní kulturou, kterou zde uchovávají místní lidé dodnes. Pokud tedy hledáte neobvyklé a autentické místo k pobytu, Ruhnu je určitě správnou volbou.

Ubytování na Ruhně v první řadě zahrnuje několik možností, které jsou poměrně omezené. Většinou se jedná o chatky, penziony nebo pokoje v soukromých domech. Nejvíce se nabízí možnost ubytování v penzionu, který se nachází v centru ostrova. Jeho majitelé nabízejí pokoje různých velikostí a kapacit. Pokoj je nejlevnější volbou a cena se pohybuje kolem 25 až 30 eur za noc. Dále je zde možnost pronájmu chatky, kterou si můžete sami vypůjčit a využít pro svou pohodlnost. Ceny za chatku se pohybují od 40 eur za noc.

Ruhnu se vyznačuje svými výbornými podmínkami pro turistiku, takže pokud patříte k fanouškům tohoto sportu, budete velmi spokojeni. V blízkosti ubytování na vás čekají nekonečné lesy plné přírodních krás, malebné pláže a skalnatá pobřeží s výhledem na Baltské moře. Ostrov je také vybaven mnoha trasami k procházkám a cyklistickým výletům.

Kulturou Ruhnu je neoddělitelně spojené náboženství. Místní lidé jsou velmi zbožní a většinu svého volného času tráví v kostele. Pokud vás zbožnost zajímá, můžete navštívit kostel na Ruhně a podívat se na tradiční estonské církevní rituály.

Kromě toho, že se můžete seznámit s místními zvyky, ponořit se do přírody a užívat si zaslouženého odpočinku, je tu také možnost ochutnat místní speciality. Ostrov produkuje svůj vlastní med, ryby a několik druhů koření.

Celkově platí, že Ruhnu je místo, které je naprosto odlišné od jakéhokoli jiného místa v Evropě. Pokud hledáte klid, uvolnění a autenticitu, tento ostrov by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, určitě nebudete zklamáni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Ruhnu


1. Jaké je počasí na Ruhnu?

Počasí na Ruhnu je typicky kontinentální, s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v létě je kolem 20 stupňů Celsia a v zimě kolem -5 stupňů.

2. Jak se dostat na Ruhnu?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Ruhnu, je lodí z města Pärnu v Estonsku. Cesta trvá přibližně 3-4 hodiny.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Ruhnu?

Na Ruhnu můžete podniknout procházky po krásné přírodě, koupání v moři, rybolov, cyklistiku, přecházení písečných dun a návštěvu historických památek, jako jsou kostel, větrná mlýnice a staré hřbitovy.

4. Kde se dá ubytovat na Ruhnu?

Na Ruhnu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, penziony, chaty a kempy. Můžete si vybrat podle svých potřeb a rozpočtu.

5. Kolik stojí vstup do muzea na Ruhnu?

Vstup do muzea na Ruhnu závisí na konkrétním muzeu. Většinou se vstupné pohybuje v rozmezí 3-5 eur.

6. Jaké je hlavní město Ruhnu?

Ruhnu nemá žádné hlavní město, ale má jedno hlavní město, Ruhnu, které je největším sídlem na ostrově.

7. Jaké jsou místní speciality na Ruhnu?

Místní speciality na Ruhnu zahrnují ryby a mořské plody, jako jsou šproty a mořské řasy. Také si můžete vychutnat domácí chléb, který se peče tradičním způsobem v kamenné peci.

8. Jaký je rozdíl mezi Ruhnu a jinými estonskými ostrovy?

Ruhnu je unikátní tím, že má svou vlastní kulturu a jazyk, který se liší od estonštiny. Ostrov má také krásnou přírodu a historické památky, které ho odlišují od jiných estonských ostrovů.


Dovolená Estonsko Ruhnu


Dovolená v Estonsku na ostrově Ruhnu je zážitek, který si určitě nechcete nechat ujít. Tento malý ostrov se nachází na východě Baltského moře a je obýván pouze 60 obyvateli. Navzdory své malé velikosti má Ruhnu mnoho zajímavostí a krás, které potěší každého cestovatele.

Jedním z největších lákadel ostrova Ruhnu je jeho krásná příroda, která je proslavená svou neuvěřitelnou krásou a klidem. Na ostrově se nachází několik přírodních krás a památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří například Ruhnský les, který je celkově chráněným územím a je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat. Další přírodní krásou je jezero Rannamaari je Elise, které je v létě oblíbeným místem pro koupání a rekreaci.

Na Ruhnu najdete také mnoho historických památek, které odkazují na dlouhou historii ostrova. Mezi ty nejvýznamnější patří kostel sv. Bernarda, který pochází z 17. století a je jedním z nejstarších fungujících kostelů v Estonsku. Další památkou na ostrově je světelná věž, která byla postavena v roce 1877.

Kromě krásné přírody a historie nabízí Ruhnu také možnost sportování a relaxace. V létě můžete na ostrově najít mnoho aktivit, jako jsou např. cyklistické trasy, turistické výlety nebo pronájem lodě. Pro ty, kteří se chtějí opravdu odpočinout, jsou k dispozici pláže s velmi čistou vodou, kde se můžete koupat a opalovat.

Dovolená na ostrově Ruhnu je také ideální pro milovníky rybaření. Na ostrově jsou k dispozici lodě a vybavení pro rybolov, a tak si můžete vychutnat chvíle strávené u vody s rodinou a přáteli.

Když se podíváte na mapu, může se zdát, že Ruhnu je z různých důvodů těžko dostupný. Nicméně, existuje přímé trajekty, které spojují Ruhnu s pobřežním městem Pärnu a lety z Tallinnu jsou také k dispozici.

Vzhledem k tomu, že na Ruhnu je malý počet ubytovacích kapacit, doporučujeme si rezervovat bydlení předem. Výběr ubytování zahrnuje útulné penziony, soukromé domy a turistické chatky. Je také možné si najít lokalitu, kde můžete kampovat.

Závěrem lze říci, že dovolená na ostrově Ruhnu je ideálním místem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historii a relaxaci v mírném tempu. Pokud plánujete návštěvu Estonska, rozhodně nechte Ruhnu vedlejší, protože tato malá perla Baltiku bude určitě stát za to.


Letenka Estonsko Ruhnu


Pokud se chystáte na dovolenou do Estonska, neměli byste vynechat návštěvu krásného ostrova Ruhnu. Tento malebný ostrov leží v Baltském moři a přestože je velmi malý, nabízí návštěvníkům řadu aktivit a krásnou přírodu.

Jak se dostat na ostrov Ruhnu?

Pokud si plánujete výlet na ostrov Ruhnu, musíte začít tím, že si pořídíte letenku. Nejlepší volbou je letenka z Tallinnu, která vám umožní přistát přímo na Ruhnu. Let trvá přibližně jednu hodinu a je prováděn malými letadly. Letiště na Ruhnu se nachází v blízkosti městečka Ringsu a autobus, který vás přepraví na další místo na ostrově, bývá součástí letového balíčku.

Co můžete na ostrově Ruhnu vidět?

Ostrov Ruhnu je známý svými křišťálově čistými plážemi a přírodními krásami. Jen málo lidí žije na ostrově po celý rok a to jim umožňuje uchovat si jejich krásy a přirozenost. Najdete zde také mnoho památek z dob, kdy na ostrově žili Vikingové a později Dánové a Švédové.

Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu místního muzea, kde se dozvíte více o historii ostrova. Můžete také navštívit kostel Ruhnu, který je jedním z nejstarších kostelů v celém Estonsku. Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, jsou na ostrově k dispozici nekonečné pláže a klidné zátočiny.

Kde se můžete ubytovat na ostrově Ruhnu?

Na ostrově Ruhnu naleznete několik ubytovacích možností, včetně kempů, apartmánů a soukromých penzionů. Záleží na vás, jestli chcete zažít typický ostrovní zážitek a ubytovat se v kempu nebo si užít pohodlí apartmánu.

Ať už ostanete na Ruhnu jen na jeden den nebo zůstanete déle, budete nadšeni krásami tohoto malebného ostrova. Pokud milujete přírodu, historii a odpočinek, můžete být jistí, že Ruhnu vám poskytne vše, co hledáte.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky