Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Estonsko Párnou

Dovolená Estonsko Párnou


Dnes se budeme bavit o jednom z nejoblíbenějších turistických cílů v Estonsku – městě Pärnu. Toto město s bohatou historií se nachází v jihozápadní části země a je hlavním estonským střediskem lázeňství a turistiky.

Při návštěvě města Pärnu nás určitě zaujmou malebné uličky, historické budovy a krásné pláže. Přímo v centru města se nachází hlavní lázeňské zařízení – lázně Tervis, které jsou proslulé svými léčebnými procedurami, saunami, masážemi a solnou jeskyní.

Na pobřeží se rozprostírá krásná pláž s atrakcemi pro děti, volným prostorem pro slunění a vodními sporty. Pro milovníky cykloturistiky je zde k dispozici 50 kilometrů cyklostezek vedoucích podél mořského pobřeží.

V centru města se nachází také několik památek, jako například gotický kostel svatého Kateřiny nebo barokní radnice s hodinovou věží.

Jižně od města se nachází národní park Soomaa, který je ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování zvěře. V zimním období se zde tvoří ledové cesty, které lze projet po kánoích.

V Pärnu se každoročně koná také mnoho kulturních akcí. Mezi nejvýznamnější patří Pärnu filmový festival, Pärnu jazzový festival nebo Pärnu květinová národní výstava.

Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, město Pärnu vám nabízí vše, co si můžete přát. Krásné pláže, historické památky, přírodní parky a mnoho kulturních akcí. Nechte se unést jedinečnou atmosférou tohoto baltického města a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Estonsku.


Počasí Estonsko Párnou


Estonsko má klima, které je ovlivněno studenými větry Baltského moře. Proto je Pärnu, město ležící na jihovýchodním pobřeží Estonska, zasaženo velmi výraznými vlivy mořského počasí.

V zimě se průměrné teploty v Pärnu pohybují mezi -5 a 0 stupni Celsia. Sněžení bývá méně časté než v jiných částech Estonska, ale led se tvoří často a dlouho. Větry mohou být velmi silné a mohou být doprovázeny sněžením, což může způsobit zamrzání silnic a komplikovanou dopravu.

Jaro začíná v Pärnu v březnu a dubnu s průměrnými teplotami kolem 5 až 10 stupňů Celsia. Na jaře je obvykle dostatek srážek, ale ty se mohou rychle změnit z deště na sníh, takže je třeba být připraven na různé typy počasí.

Průměrné teploty v létě v Pärnu se pohybují mezi 15 až 20 stupni Celsia. Je to období s nejvíce slunečnými dny v roce, ale mohou se objevovat i silné bouřky. Léto je nejvlhčím obdobím v Pärnu, takže je vhodné si s sebou vzít oblečení, které vás udrží suché.

Podzim v Pärnu začíná v září a říjnu a průměrné teploty se pohybují mezi 5 a 10 stupni Celsia. Zde opět dochází k většímu množství dešťových srážek, což může mít vliv na kvalitu turistických aktivit.

Obecně platí, že počasí v Pärnu je nejvhodnější k návštěvě v létě, ale být připraven na různé typy počasí je zásadní pro jakoukoli dovolenou v této oblasti. V zimě je třeba myslet na led, sníh a silné větry, zatímco v létě je zapotřebí upravit se na pohyb v nejvlhčím a teplem klimatu.


Ubytování Estonsko Párnou


Estonsko se stává stále oblíbenějším cílem turistů, kteří hledají pohodu, relaxaci a zároveň zajímavá místa pro objevování. Pokud se chystáte do Estonska, určitě nevynechejte návštěvu města Pärnu, které se přezdívá estonské letovisko. Pärnu je považován za největší středisko lázeňského turismu a také je oblíbeným místem pro pořádání kulturních akcí a festivalů.

Pokud hledáte dobré ubytování v Pärnu, máte na výběr z mnoha hotelů a apartmánů. Mezi nejlepší hotely v Pärnu patří:

Hotel Strantum

Tento čtyřhvězdičkový hotel je ideální volbou pro ty, kteří hledají klidnou a luxusní atmosféru. Nabízí prostorné a vkusně zařízené pokoje s výhledem na moře, kvalitní služby a velkou terasu s výhledem na pláž. Hotel Strantum je vzdálen pouhých pět minut chůze od centra města a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Hotel Legend

Hotel Legend je další čtyřhvězdičkový hotel v centru Pärnu, který nabízí moderní a stylové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Je ideální volbou pro rodiny s dětmi, protože nabízí dětský koutek, hřiště a také velký bazén s vodními atrakcemi. Hotel Legend je také vybaven restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Estoria Hotel

Jestliže hledáte skvělé ubytování v centrální části města, Estoria hotel je pro vás tou správnou volbou. Tento luxusní hotel je vzdálen pouhých 500 m od pláže a nabízí vynikající pohodlí a kvalitní služby. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a mají výhled na moře nebo park. V hotelu se nachází také krásná restaurace a lázeňské centrum.

Pokud hledáte menší a intimnější ubytování, můžete si pronajmout apartmán v soukromém bytě, který najdete na většině oblíbených bookingových portálů. Tyto apartmány jsou často cenově dostupnější a poskytují vám možnost být soukroměji a nezávisleji na hotelových službách.

V každém případě je Pärnu ideálním místem k odpočinku a objevování krás Estonska. Vyberte si z našich tipů ubytování a užijte si krásné pobyty v tomto úžasném městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Párnou


1. Jak se dostat do Estonska Pärnou?

Do Pärnu můžete dorazit letecky, lodí, autobusem nebo autem. Nejbližší letiště je v Tallinnu, ze kterého denně jezdí autobusy a vlaky do Pärnu.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Pärnu?

Nejlepší čas na návštěvu Pärnu závisí na vašich preferencích. Letní měsíce od května do září jsou nejlepší pro plážový život a aktivní dovolenou, zatímco zimní měsíce jsou vhodné pro lyžování a další zimní sporty.

3. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Pärnu?

Mezi nejoblíbenější atrakce v Pärnu patří pláže, historické budovy a památky, relaxing spas, golfové hřiště a přírodní krásy.

4. Jaké jsou náklady na dovolenou v Pärnu?

Náklady na dovolenou v Pärnu se mohou značně lišit v závislosti na typu ubytování a dovolené. V těch levnějších hotelech a ubytování v hostelech se většinou ceny pohybují kolem 40-50 EUR na noc. Ve střední třídě se ceny pohybují mezi 50-90 EUR na noc. Při pobytu v luxusních hotelech se ceny mohou vyšplhat až na 300 EUR na noc.

5. Jaké jsou mírné ceny jídla a pití v Pärnu?

V Pärnu je řada různých možností, jak najít dostupné jídlo a pití. Ceny se liší v závislosti na místě, ale průměrná cena za jídlo v neformálním podniku bude kolem 10 až 12 EUR. Ceny alkoholu jsou podobně jako v jiných evropských zemích.

6. Jaká je situace s bezpečností v Pärnu?

Pärnu je obecně velmi bezpečné město, ale jako v každém jiném městě se musíte držet základních opatření, abyste se chránili před nebezpečím. Měli byste se vyhnout tmavým uličkám v bezprostřední blízkosti pláže v noci a nechat své cennosti v bezpečí.

7. Existuje v Pärnu veřejná doprava?

Veřejná doprava v Pärnu je výborně zajištěna. Město má autobusovou a vlakovou stanici, které jsou dobře propojené s celým regionem. V Pärnu jsou také k dispozici taxi služby a cyklistické stezky.

8. Mluví obyvatelé Estonštinou nebo Angličtinou?

V Pärnu kromě Estonštiny se bežně mluví také anglicky. Většina lidí v turistických oblastech mluví dobře anglicky, takže by neměl být problém s dorozumíváním.

9. Kdy se konají největší akce v Pärnu?

V Pärnu se koná řada festivalů a akcí po celý rok. Největší akcí v Pärnu je pravděpodobně Pärnu Victoriapäevad, festival trvající 10 dní, na němž se konají divadelní představení, hudební koncerty a mnoho dalších kulturních akcí.

10. Jaké jsou tradiční pokrmy v Estonsko?

Tradiční estonskou kuchyní jsou třeba sledě, karbonátky a různé druhy ryb. Proslulé jsou také estonské pečivo a dezerty, mezi něž patří například Skořicové šišky. Součástí estonské kuchyně jsou také různé druhy piva a kořalky.


Letenka Estonsko Párnou


Estonsko je nejsevernější pobaltská země, která se vyznačuje svou nádhernou přírodou, bohatou historií a mnoha zajímavými památkami. Pokud si chcete prohlédnout tuto krásnou zemi a navštívit její hlavní město Tallinn, můžete si zakoupit letenku do estonského přístavu Pärnu.

Pärnu je krásné město na jihozápadě Estonska, které leží na břehu Baltského moře. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy se zde nacházel významný obchodní přístav. Dnes se zde nachází mnoho historických památek, jako například katedrála svatého Petra a Pavla nebo kastelánova věž. Zkrátka a dobře, Pärnu je krásné město, které stojí za návštěvu.

Pokud si zakoupíte letenku do Pärnu, můžete si užít nejen toto krásné město, ale také celou řadu aktivit. Pärnu leží v blízkosti národního parku Soomaa, kde můžete podniknout krásné túry a projížďky na kajaku po řece Pärnu. Tento národní park je ideální pro milovníky přírody, kde se můžete setkat s mnoha zvířaty, jako jsou losi, vlci či medvědi.

Další zajímavou aktivitou, kterou si můžete užít, je návštěva lázeňského města Häädemeeste, které se nachází v blízkosti Pärnu. Zde si můžete dosytosti užít wellness procedury a relaxovat v termálních lázních.

V neposlední řadě můžete navštívit i další města, jako například Tartu, které se nachází asi 2 hodiny jízdy od Pärnu. Tartu je druhým největším estonským městem a je zde mnoho zajímavých památek, jako například katedrála nebo univerzita.

Pokud tedy chcete navštívit Estonsko a poznat jeho krásy, je pro vás ideální letenka do Pärnu. Toto nádherné město nabízí mnoho zajímavých aktivit, atmosféru starého města a mnoho dalšího. Zkrátka a dobře – Estonsko a Pärnu stojí za návštěvu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky