Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Velké Losiny

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Velké Losiny


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Českých Velkých Losin:

1. Jak se dostat do Českých Velkých Losin z Olomouce nebo Brna?
- Z Olomouce můžete jet vlakem nebo autobusem do lázní Velké Losiny. Z Brna je nejlepší jet vlakem nebo autobusem do Šumperka a odtud pokračovat autobusem do Velkých Losin.

2. Kdy jsou otevřené termální lázně?
- Lázně jsou otevřené celoročně, každý den od 9:00 do 21:00.

3. Je nutné rezervovat vstupenku do lázní předem?
- Pokud chcete být jisti, že budou vstupenky k dispozici, doporučuje se rezervovat předem.

4. Co je vstupné do lázní?
- Vstupné záleží na druhu vstupenky, kterou si zvolíte. Cena za 2,5hodinovou návštěvu termálních lázní se pohybuje kolem 360 Kč.

5. Co se dá dělat v Českých Velkých Losinách mimo návštěvu lázní?
- Můžete si projít historické centrum, navštívit zámek, prohlédnout si výrobnu ručně vyráběného papíru nebo se vydat do nedalekých hor na pěší túry.

6. Kde se dá ubytovat v Českých Velkých Losinách?
- V Českých Velkých Losinách je mnoho penzionů, hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování. Doporučuje se rezervovat předem, zejména v letní sezóně.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českých Velkých Losinách?
- V Českých Velkých Losinách je mnoho restaurací a kaváren. Mezi ty nejlepší patří Restaurace U Císařského Věnce, Restaurace Pod Lípou a Restaurace U Leona.


Dovolená Česko Velké Losiny


Dovolená v Česku je v posledních letech stále populárnější volbou mezi českými turisty. Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, nevzdalujte se daleko, protože Česká republika má mnoho skvělých destinací na dovolenou.

Jednou z populárních destinací pro dovolenou v Česku je Velké Losiny. Městečko se nachází v národním parku Šumava a nabízí návštěvníkům mnoho zábavy a krásných přírodních scenérií. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvolit Velké Losiny pro vaši dovolenou.

Památky a historie

Velké Losiny jsou městem s bohatou historií. Jednou z nejvýznamnějších památek je kompletně zachovaná renesanční tvrz z 16. století, kde dnes sídlí muzeum. Mezi další významné památky patří farní kostel svatého Jana Křtitele, barokní zámeček a historická lázně.

Lázeňské procedury

Zdravotní lázně jsou jedním z hlavních důvodů, proč se turisté do Velkých Losin vracejí. Lázně nabízejí mnoho procedur, které pomáhají s potížemi s dýchacími cestami a pohybovým aparátem. Velmi oblíbené jsou také různé masáže a wellness procedury.

Krásná příroda

Velké Losiny se nacházejí v národním parku Šumava, jednom z nejkrásnějších přírodních scenérií v Česku. Návštěvníci si zde mohou užít krásné výhledy na okolní hory, krásné lesy a louky. Ty nejodvážnější si mohou vyzkoušet také horolezectví.

Aktivní dovolená

Pro ty, kdo hledají aktivní dovolenou, je Velké Losiny ideální destinací. Zde můžete podnikat výlety do okolního pohoří, plavat v místním bazénu nebo si zapůjčit kolo a objet okolní krajinu. Ubytování je pak možné v některé z příjemných penzionů.

Kultura a tradice

Velké Losiny mají bohatou kulturní a tradiční historii. Zde žijí lidé, kteří se dodnes řídí starými tradicemi, jako je výroba papíru nebo keramiky. Kromě toho se zde také každoročně konají různé kulturní akce, jako jsou festivaly a trhy.

Závěr

Velké Losiny jsou skvělým místem pro dovolenou v Česku, kde můžete zažít krásnou přírodu, poznat historii a tradice tohoto města nebo si užít zdravotní procedury v místních lázních. Během vaší dovolené zde budete mít mnoho příležitostí na aktivní odpočinek. Proto pokud hledáte klidné místo pro vaši dovolenou, Velké Losiny jsou tím správným místem.


Ubytování Česko Velké Losiny


Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také mnoho kulturních památek a historických míst. Pokud hledáte ideální místo pro pobyt, určitě byste měli zvážit Velké Losiny. Toto malebné a klidné město se nachází v kraji Olomouckém. Zde najdete nejen přírodní krásy, ale také mnoho památek a historických budov. V tomto článku se podíváme na ubytování v této oblasti.

Velké Losiny jsou oblíbeným turistickým cílem a proto většina ubytování v této oblasti nabízí standardní služby. Nicméně, najdete zde i apartmány a penziony, které nabízejí speciální wellness programy. Ty bývají populární především mezi lidmi, kteří hledají relaxaci a odpočinek od každodenního stresu.

Mezi hlavní ubytovací možnosti patří například hotel VILLA “Křivá” nebo hotel IRIS. Oba hotely jsou velmi oblíbené mezi turisty a nabízejí luxusní ubytování za přijatelné ceny. Pokud vám luxusní hotely nevyhovují, můžete se rozhodnout pro levnější variantu ubytování, jako jsou například hostely nebo priváty.

Hostel UV lázní je ideálním místem pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování. Nabízí levné ubytování v centru města. Priváty jsou v oblasti Velkých Losin také velmi oblíbené. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají soukromí a zároveň pohodlí.

Pokud vás zajímají wellnes programy nebo lázně, měli byste se zaměřit na některý z místních luxusních hotelů. V těchto místech najdete mnoho relaxačních programů a masáží. Mezi nejlepší hotely patří například hotel VILA “Křivá”, který nabízí nejen komfortní ubytování, ale také nádherný výhled na město.

Celkově lze říci, že ubytování v oblasti Velkých Losin je velkou výhodou pro ty, kteří chtějí strávit čas v klidu a relaxu. Ať už hledáte luxusní hotel nebo levné priváty, můžete si být jisti, že zde najdete to, co hledáte. Navštivte tuto krásnou oblast a užijte si její přírodní krásy a historické památky!


Počasí Česko Velké Losiny


Česko je známé svými častými a rychle se měnícími počasími a Velké Losiny v Olomouckém kraji nejsou výjimkou. Toto město leží v horském prostředí Jeseníků a je obklopeno nádhernou přírodou a lesy. Letním období se zde těší na teploty kolem 25 °C, zatímco v zimě mohou teploty klesnout pod bod mrazu. Proto by měli návštěvníci být připraveni na četné změny počasí.

V letních měsících se typickým počasím v oblasti Velkých Losin stává horko a vlhkost, protože se nachází v nižších nadmořských výškách. Turisté mohou prozkoumávat okolní oblasti hory a exkurze podél říček potoků, i když by měli být připraveni na rychle měnící se počasí. Jakmile slunce sestoupí, ochladí se okolní krajina rychleji, takže návštěvníci by měli mít s sebou větší oblečení nebo bundy.

V zimě se počasí v oblasti Velkých Losin může rapidně změnit. Mrazy a sníh jsou zde běžné, což znamená, že horští turisté by měli mít s sebou teplé vrstvy oblečení a případně návnadu na ledovou rybářskou výpravu. Pokud se turisté chystají do horských oblastí, je nutné si zkontrolovat aktuální stav těchto oblastí, abyste se ujistili, že jsou bezpečné a přístupné.

Většina návštěvníků by si měla být vědoma, že Velké Losiny se nacházejí v oblasti se silným vlivem středoevropského kontinentálního klimatu. To znamená, že počasí může být extrémně proměnlivé a návštěvníci by měli být připraveni na rychlé změny. Pokud se chystáte na výlet do Velkých Losin, doporučujeme sledovat předpovědi počasí a chovat se podle ní. Pokud se návštěvníci budou řídit těmito doporučeními, mohou v přírodě Velkých Losin užít spoustu zábavy a zážitků s minimálním rizikem.


Letenka Česko Velké Losiny


Letenka Česko Velké Losiny

Vydává se do oblasti pohraničí mezi Českem a Polskem, kde se nachází překrásná obec Velké Losiny, pro jejíž návštěvu nemusíte být zrovna vlastníkem automobilu, jelikož je zde i letiště. Pokud patříte mezi návštěvníky, kteří rádi objevují neobyčejná místa a zajímají se o historii, nikdy nebudete litovat rozhodnutí navštívit Velké Losiny.

Jednou z možností, jak se z České republiky dostat do Velké Losiny, je letenka, ačkoliv bude lepší mít v plánu i autobus či vlak. Pokud se ale rozhodnete pro letadlovou variantu, nejlepší volbou bude nákup letenky z Prahy do Polska. Cestu vám mohou usnadnit například někteří letečtí dopravci, kteří nabízejí přímé lety z Prahy do polského města Ostrava. Z Ostravy už bude celkem blízko k Velkým Losinám, odkud vám stačí půjčit si auto či využít jednak vlakové nebo autobusové spojení.

Na cestu letadlem se ale připravte včas. Ujistěte se, že máte doklady v pořádku a dostatek času na případné celní prohlídky. Rozhodně nepodceňujte ani ubytování, ačkoliv se zdá, že pobyt v této oblasti je poměrně levný. Neustálé rostoucí návštěvnost a turistický ruch ale znamená, že ceny se postupně zvyšují a pokojů v kvalitních hotelech může být ve vyšší sezóně hůře najít.

Přesto však stojí cesta a návštěva Velkých Losin za to. Těšit se můžete na výlet po krásné přírodě, jízdu na koni, navštívení místního zámku, který je výjimečný svým odvážným barevným uspořádáním, a také výlet do místní lázně, která je známa díky výrobe papíru. Každý, kdo si vyzkoušel plavání v lázních, ví, jak fantastický způsob je to pro uklidnění mysli a těla.

Celkově se jedná o krásné místo, které je ideální pro výlet nejen s rodinou, ale také s přáteli. Pokud máte nějakou volnou chvíli, rozhodně se neváhejte vrhnout do dobrodružství a vydejte se do Velkých Losin!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky