Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bolívie Uyuni

Ubytování Bolívie Uyuni


Bolívie je zajímavou zemí v Jižní Americe nabízející spoustu aktivit pro turisty. Jednou z nejvíce vyhledávaných lokalit v Bolívii je Uyuni, což je malé město nacházející se v nadmořské výšce 3656 m n. m. Uyuni je proslulé největším solným polem na světě, což je také největší turistickou atrakcí tohoto regionu. Pokud plánujete cestu do Bolívie, ubytování v Uyuni by mohlo být jedním z hlavních faktorů, které byste měli zvážit.

Ubytování v Uyuni

V Uyuni najdete celou řadu ubytovacích zařízení, o kterých byste měli vědět, než si zarezervujete. Dostupné možnosti zahrnují hotely, hostely a apartmány. Ty nejlepší hotely v Uyuni nabízejí komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu.

Velkým plus pro turisty je to, že většina nabízených hotelů v Uyuni je cenově dostupná. Není tedy těžké najít kvalitní ubytování za rozumnou cenu. Pokud si však chcete dopřát větší luxus, můžete si vybrat z vyšší cenové kategorie.

Co se týče hostels, většina z nich jsou rovněž cenově dostupné, ale můžou se lišit kvalitou. Pokud však hledáte více sociální zážitek, určitě si najdete to správné místo. Hostely jsou obecně velmi populární mezi mladými cestovateli.

Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli a hledáte větší prostor, zajímavou možností je pronajmout apartmán nebo chatu. Většina apartmánů v Uyuni je vybavena kuchyňskými zařízeními, takže si můžete připravovat jídlo sami.

Nejlepší oblasti pro ubytování v Uyuni

Pokud hledáte ideální oblast pro ubytování v Uyuni, potom byste se měli zaměřit na centrum města. Toto místo nabízí skvělou polohu, což vám umožní snadno se dostat k nejlepším restauracím, obchodům a památkám v regionu.

Další oblasti, které mohou být zajímavé pro turisty, jsou například okolí náměstí Plaza Arce nebo okolí vlakového nádraží. Tyto oblasti jsou blízko k centru města a můžou být tedy ideální pro turisty, kteří rádi prochází městem.

Výlety z Uyuni

Ubytování v Uyuni vám poskytne možnost podniknout jednodenní či vícedenní výlety do okolí. Jednou z největších turistických atrakcí Bolívie je právě Uyuni Salt Flats, což je oblast zahrnující největší solné pole na světě. Turisté se zde mohou projíždět na solné pláni a také navštívit okolní města a vesnice.

Další možností pro výlety z Uyuni jsou místní laguny a gejzíry. Tyto lokality jsou snadno dostupné z města a nabízejí neuvěřitelné přírodní scenérie.

Výhody ubytování v Uyuni

Ubytování v Uyuni vás opravdu pozvedne, a to nejen díky jeho kvalitě, ale také díky jeho polohě ve středu těch největších turistických atrakcí. Rovněž můžete očekávat přátelské a přívětivé služby od místních obyvatel. Celkově ubytování v Uyuni je docela levné, takže můžete relaxovat a užívat si krásnou přírodu.


Letenka Bolívie Uyuni


Letenka do Bolívie: Uyuni - nejlepší místo k objevení světa soli

Jste-li milovníkem přírodních krás, máte někdy pocit, že jste už viděli všechno, co svět nabízí? Pokud ano, pak neváhejte a vydejte se do Bolívie - země, která se pyšní svými nádhernými přírodními skvosty. Mezi jedny z nejznámějších patří oblast Uyuni - město ležící na území největšího solného jezera na světě.

Jak se dostanete do Uyuni?

Nejjednodušší a zároveň rychlou variantou je zvolit letenku. Přímé spojení letenek Uyuni je s bolivijskou metropolí La Paz, což je také jedno z nejlevnějších letišť v Jižní Americe. Z celé Evropy se sem nejlépe dostanete s přestupem v Madridu nebo Lisabonu. Většina letů směřuje do letiště v El Alto, které se nachází asi 10 km od hlavního města La Paz.

Co vás čeká ve městě Uyuni?

Uyuni je hlavně výchozím místem pro cestu po solném jezeře. Zdejší krajinou se zakládají některá z nejvýznamnějších bolivijských turistických atrakcí. Například úžasný Salar de Uyuni - solný jezero, které je největším na světě s rozlohou zhruba 10 500 km2. Plocha jezera je překryta vrstvou bílého soli a na horizontu se spojuje s oblohou tak, že mají turisté pocit, jako by chodili po oblacích.

Při pobytu v Uyuni vám v hotelích poskytnou nezbytnou výbavu pro návštěvu Salar de Uyuni, jako jsou špičaté boty a sluneční brýle, neboť zrcadlová plocha slunečního záření způsobuje ostré světlo, které může poškodit zrak. Zároveň je třeba mít na paměti, že jsou zde v zimním období extrémně nízké teploty, takže si s sebou vezměte vhodné oblečení.

Jaké další turistické lákadlo najdete v Uyuni?

Mezi další turistické atrakce patří sopečná laguna Colorada, oblast Eduardo Avaroa, doslovně "krásné jezero" a termální prameny. Uvědomte si však, že oblast je velmi vzdálená, a proto je lepší se na návštěvu přichystat výborně a několik dní se zde zdržet.

Uyuni - místo, kterého si zamilujete

Pokud toužíte po návštěvě mimořádně krásného místa ve světě, neváhejte a vyzkoušejte si Uyuni. Není to jenom slané jezero, ale také krásné přírodní památky a zážitky, díky kterým si i vy zamilujete tuto část světa. Vyražte na cestu do Uyuni s letenkou v ruce a objevte všechny fascinující skvosty této nádherné oblasti.


Dovolená Bolívie Uyuni


Bolívie je země plná překvapení a nádherných přírodních krás. Mezi nejvyhledávanější místa na dovolenou patří bezesporu město Uyuni a jeho slavný slaný jezero.

Uyuni leží v jihozápadní části Bolívie a je největším městem na světě, které se nachází v nadmořské výšce přes 3500 metrů. Díky své poloze na okraji Altiplana a pouště Atacama se zde nachází několik turistických atrakcí, které přitahují tisíce návštěvníků každý rok.

Nejznámější z těchto atrakcí je bezesporu slané jezero Salar de Uyuni, které se nachází v nadmořské výšce 3650 metrů. Je to největší slané jezero na světě a jeho hladina se rozprostírá na ploše 10 582 kilometrů čtverečních. Odtud pochází také název Uyuni – "místo, kde je mnoho součástek". Slané jezero je jedinečnou přírodní krásou s neuvěřitelnou, téměř nereálnou krajinou, která vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Na jezeře se nachází také ostrov Incahuasi, který je pokryt kaktusy a nabízí krásné výhledy na celé slané jezero. Je to jedno z nejoblíbenějších míst pro turisty a není divu – panoramatika na horizontu vás uchvátí a nikdy na ni nezapomenete.

Dalším turistickým magnetem je blízká vesnice Colchani, kde můžete vidět tradiční zpracovávání soli a obohatit svou dovolenou o kontakt s místními obyvateli.

Uyuni nabízí mimo slaného jezera také mnoho dalších atrakcí. Můžete se projít historické centrum města, navštívit místní Lidové muzeum a podívat se na zbytky starodávných staveb, které se nacházejí na jeho okraji.

Pokud budete mít čas, doporučujeme vám navštívit také Laguna Colorada. Toto jezero se nachází v nadmořské výšce 4300 metrů a jeho voda se mění podle denní doby od různých odstínů modré až po růžovou, protože se do něj dostávají různé minerály. Je to jedinečný zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Jestliže si chcete užít nějaký ten adrenalin, máte možnost vyrazit na některou z mnoha výprav do původních, divokých oblastí Bolívie, kde se můžete setkat třeba s místními kmeny, nebo si zajezdit na koni s divokými koněmi.

Všem, kdo hledají něco neobvyklého a nezapomenutelného, doporučujeme vyrazit na dovolenou do Bolívie – do Uyuni. Toto místo vám nabídne mnoho zážitků a krásných přírodních scenérií, které zůstanou navždy v paměti.


Počasí Bolívie Uyuni


Uyuni, město v jihozápadní Bolívii, se nachází uprostřed největší slané pláně na světě, Salar de Uyuni. Toto místo je jedním z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších míst na planetě, obklopené nekonečnými plochami soli. Nicméně, podmínky počasí v Uyuni se mohou výrazně lišit od toho, na co jsou turisté zvyklí.

Uyuni se nachází v nadmořské výšce přibližně 3 670 m, takže zdejší počasí je velmi extrémní a předpovědět ho může být náročné. Počasí v této oblasti se během dne může dramatičtě měnit a teploty se mohou pohybovat od 20 °C přes den až po -20 °C v noci.

V období od března do listopadu bývá obvykle sucho a slunné počasí, i když sem tam se mohou vyskytnout rychlé, krátké bouřky. Obvykle je v Uyuni velmi slunně a suché, takže mnohé zdejší turisty může překvapit chladné počasí, které k sobě mnohdy váže prudké poryvy větru.

V zimě, tedy během období od května do srpna, mohou ranní a noční teploty propadat až pod bod mrazu. Proto je nutné si s sebou vzít dostatek teplého oblečení a topení.

Všeobecně platí, že v Uyuni je výrazná sezónnost a před cestou je dobré si zjistit, jaké počasí mohou turisté očekávat. Navíc, pokud plánujete navštívit Salzara de Uyuni a okolí v měsících zimy, je vhodné se na teploty lépe připravit, aby si vaše cesta uživily naplno.

Přestože počasí v Uyuni může turisty překvapit, zdejší příroda a scenérie oplatí přemožení teplotních extrémů. Ať už plánujete cestu do oblasti slané pláně v jakýkoliv ročním období, doporučuje se vzít si s sebou dostatek oblečení, aby se mohli turisté opravdu užít krásy této jedinečné lokalitý.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Uyuni


Otázky:

1. Jak se dostat do Uyuni v Bolívii?

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na třídenní cestě do Uyuni?

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Uyuni?

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Uyuni a jaká je cena ubytování?

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Uyuni do La Paz?

Odpovědi:

1. Nejlepší způsob, jak se dostat do Uyuni v Bolívii, je letadlem z La Paz nebo Sucre, nebo autobusem ze Salta v Argentině nebo ze San Pedro de Atacama v Chile.

2. Nejlepší aktivity zahrnují návštěvu slaného jezera Uyuni, cestu do uprostřed solných plání, návštěvu termálních pramenů, obdivování gejzírů a pozorování hvězd.

3. Nejlepší místa k návštěvě v Uyuni jsou slané jezero Uyuni, Incahuasi Island, církevní město Chulilla, místní trh a místní křižovatky.

4. Nejlepší hotely v Uyuni jsou Luna Salada, Jardines de Uyuni, Palacio de Sal, Hotel Oasis, Hostal La Magia de Uyuni a Juka Hostel. Cena ubytování se pohybuje od $30 až do $150.

5. Nejlepší způsob, jak se dostat z Uyuni do La Paz, je letadlem nebo autobusem. Let letí z Uyuni do La Paz denně, trvá asi 45 minut a stojí přibližně $100. Autobusy jezdí také den co den, trvá asi 10 hodin a stojí kolem $25.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky