Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bhútán Royal Manas National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Royal Manas National Park


1. Jak se dostanu do Bhútánu Royal Manas National Park?
Odpověď: Neexistuje přímé spojení do parku. Musíte nejprve dojet do města Gelephu a odtud pokračovat na západ do parku.

2. Jak dlouho je vhodné zůstat v Royal Manas National Parku?
Odpověď: Doporučuje se zůstat minimálně na tři dny, aby bylo možno vidět všechny zvířata a přírodní krásy parku.

3. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu parku?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu parku je během suchého období od listopadu do dubna.

4. Která zvířata lze v parku vidět?
Odpověď: V parku žijí sloni, tygři, leopardi, medvědi a mnoho dalších druhů zvířat.

5. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Odpověď: Ano, v parku jsou k dispozici průvodci, kteří vás provedou parkem a ukážou vám místní zvířata a přírodní krásy.

6. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
Odpověď: V parku lze provozovat trekking, rybolov, pozorování zvířat, a mnoho dalších aktivit s přírodou.

7. Jaké jsou požadavky na návštěvu parku?
Odpověď: Pro návštěvu parku je zapotřebí mít platný pas a turistickou vizu. Také se doporučuje nechat si očkovat proti nemocem, které se v této oblasti vyskytují.


Dovolená Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je země plná kontrastů a krás, které zahrnují nádherné hory, údolí a řeky. Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze do divoké a překrásné přírody, Bhútán je tou správnou volbou. Navštivte Bhútán Royal Manas National Park, který je jedním z největších národních parků v zemi.

Bhútán Royal Manas National Park se nachází v jižním Bhútánu a rozkládá se na ploše více než 1000 kilometrů čtverečních. Národní park byl založen v roce 1966 a zařazen mezi biosférické rezervace UNESCO v roce 1992. Je celý obklopen himálajskými vrcholy, řekami a zelenými lesy, což z něj dělá opravdu magické místo.

Když se dostanete do Bhútán Royal Manas National Park, budete ohromeni krásou této oblasti. Zde si můžete vychutnat příjemnou procházku, abyste si mohli užít krásné scenérie okolo sebe. Můžete si také užít piknik v přírodě, kde se můžete relaxovat a užít si mír a klid této oblasti.

Pokud jste adventuristé a milujete dobrodružství, pak Bhútán Royal Manas National Park je pro vás správným místem. Zde si můžete užít různé aktivity jako trekking, horskou cyklistiku, rafting a mnoho dalších. Trekking a horská cyklistika vás zavede na některá z nejvíce oslnivých míst v zemi. Během raftingu můžete navštívit některá z nejkrásnějších a divokých řek. Takto si můžete užít přírodu v Bhútánu naplno.

Toto je také útočiště pro mnoho zvířat a ptáků, jako jsou slonové, tygři, medvědi, jeleni, leopardi, opice, ptáci a mnoho dalších. Bhútán Royal Manas National Park je domovem pro některé vzácné druhy zvířat a letících savců v regionu, jako je například bengálský tygr, levhart, nosorožec, slon indický a mnoho dalších.

Národní park je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Bhútánu. Zde můžete zažít přírodu, zvířata a nádhernou krajinu, kterou tato země nabízí. Pokud si chcete užít dovolenou, která spojuje přírodu a dobrodružství, Bhútán Royal Manas National Park je tou správnou volbou. Navštivte tento úžasný národní park, který je připraven vaše srdce a mysl okouzlit.


Letenka Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán zůstává neobjeveným klenotem na pomezí Indie a Tibetu, plným kouzelných krajů a tajemných tradic. Jediným způsobem, jak se k němu dostat, je letadlo, a pokud tuto možnost máte, pak určitě navštivte Bhútán Royal Manas National Park.

Ten se nachází na jihozápadě země a je největším chráněným územím Bhútánu. Park je téměř neuvěřitelným přírodním zázemím pro všechny, kteří touží po adrenalinovém zážitku v srdci divočiny.

Přistání v Gelephu, hlavním letišti blízko parku, je sám o sobě nádherným zážitkem. Krátká letová trasa z hlavního města Thimphu nabízí neuvěřitelné výhledy na vysokohorské kopce a údolí lesnaté krajiny Bhútánu.

V Royal Manas National Park najdete některé z nejvzácnějších druhů zvířat na světě, včetně tygrů, slonů, makaků a medvědů. Pokud máte štěstí, můžete také narazit na ledňáčky a mnoho dalších druhů zvířat.

Pro milovníky přírody je nejlepším způsobem, jak park prozkoumat, turistika a vodní sporty. Můžete se projet po řece na kánoi, vydat se na trek po krásných kopcovitých územích, nebo si si povyrazit na řece.

Pro milovníky rybaření zde najdete několik druhů ryb, jako jsou kapři a pstruzi, kteří se osvobodili v řece Manas. Místní obyvatelé poskytují služby průvodce a poskytují vám vědomosti o místních vodách a zvířatech.

Nejlepší období pro návštěvu parku je období sucha v zimě a jaro (od listopadu do května), kdy je počasí nejlepší. V létě (od června do září) mohou být monzunové deště nebezpečné a náročné na turistiku.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, Bhútán Royal Manas National Park určitě stojí za to navštívit. Letiště v Gelephu nabízí nejlepší možnost pro návštěvu tohoto úžasného místa a zároveň poskytuje skvělé výhledy na krajiny Bhútánu během letu.


Počasí Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán je krásně zelená země na pomezí Himálaje a subkontinentu Indie. Je to také domov úchvatného Royal Manas National Parku, který se rozprostírá na ploše více než 1050 km² na jihozápadě země. Park byl založen v roce 1966 a byl pojmenován po řece Manas, která protéká jeho územím.

Díky své polohy při hranici s Indií a vysokým nadmořským výškám dominuje v parku monzunové podnebí. Letní měsíce jsou velmi vlhké a deštivé s teplotami kolem 25-30 °C, kdežto zimní měsíce jsou suché a studené s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

V létě, od června do září, přichází monzunové období. Parkí krajina se zvlhne a zelená a řeka Manas nabude na síle. Toto období je ideální pro návštěvníky parku, kteří mají rádi divokou a deštivou krajinu s hojným výskytem dravých zvířat a ptáků.

V zimě, od prosince do února, jsou noci v parku chladné a mohou být pod nulou. Denní teploty jsou mírné a slunce obvykle svítí celý den. Toto období je ideální pro ty, kteří chtějí vidět některá ze zvířat, jako jsou sloni, tygři a leopardi, kteří se v zimě často vyskytují v nízkých polohách parku.

Park je známý svým bohatým ekosystémem, který zahrnuje tropické a subtropické lesy, bažiny a travnaté louky. V parku se nachází více než 900 druhů rostlin, více než 350 druhů ptáků a 48 druhů savců, stejně jako mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou hadi a ještěrky.

V parku je k dispozici mnoho možností pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho krásy. Park nabízí různé trasy pro pěší turistiku, které vedou skrz různé oblasti, včetně lesů a bažin. Kromě toho lze park také prozkoumat na slonech nebo v džípech a po řece Manas.

Pro turisty zájemce o návštěvu Royal Manas National Parku je doporučeno sledovat předpověď počasí a být vybavený odpovídajícím oblečením a výbavou pro dané roční období.

Celkově řečeno, Royal Manas National Park je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších parků v Bhútánu. Jeho krásy zahrnují rozmanitou krajinu, vysokou biodiverzitu a bohatý ekosystém. Bez ohledu na to, kdy návštěvníci parku přicházejí, jistě najdou nějaké kouzlo v této nádherné části světa.


Ubytování Bhútán Royal Manas National Park


Bhútán Royal Manas National Park je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v zemi. Díky své rozloze 1056 km² a své nepřístupnosti se jedná o největší chráněné území v Bhútánu. Park je domovem mnoha zvířat, jako jsou tygři, sloni, nosorožci, medvědi, levharti, veverky a mnoho dalších druhů.

Bhútán Royal Manas National Park nabízí nádhernou přírodu, která láká turisty z celého světa. Můžete si zde užít nádherné procházky po divoké přírodě nebo pozorovat zvířata, která v parku žijí. Pro milovníky přírody je tento park rozhodně ideálním místem k návštěvě.

Pro turisty, kteří chtějí prožít příjemný pobyt v tomto národním parku, je dostupné kvalitní ubytování. Existuje mnoho různých možností ubytování, které vyhovují rozličným preferencím cestovatelů. Můžete si zvolit luxusní hotely, turistické chaty, kempy a další možnosti ubytování.

Pro ty, kteří chtějí strávit noc v samotné přírodě, jsou k dispozici kempy v okolí parku. Tyto kempy jsou dobře vybavené a poskytují všechny nezbytnosti pro přežití v divočině, včetně stanů, spacích pytlů a dalších vybavení. Tyto kempy jsou ideální pro milovníky přírody, kteří chtějí být v těsném kontaktu se zvířaty a přírodou.

Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitek, existuje také mnoho hotelů a turistických chat. Tyto ubytovací možnosti poskytují luxusní ubytování s překrásným výhledem na okolní krajinu a zvířata, která zde žijí. Tyto hotely a chaty rovněž nabízejí různé turistické aktivity a služby, jako jsou spa, restaurace a další.

Celkově lze říct, že ubytování v Bhútán Royal Manas National Park nabízí turistům mnoho různých možností, které vyhovují pestrým preferencím a rozpočtům. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete ubytovat, zážitek z pobytu v tomto chráněném území bude nezapomenutelný.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky