Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Belgie Durbuy

Letenka Belgie Durbuy


Belgie je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě, která se může pochlubit rozmanitou a bohatou kulturou, historií a přírodou. Mezi největší turistické atrakce této země patří malebné městečko Durbuy, které se nachází v provincii Lucembursko. A jak si můžete tento kousek Belgie užít nejvíce? Samozřejmě, že si pořídíte letenku Belgie Durbuy!

Durbuy je krásné městečko s bohatou historií, které se rozkládá na úpatí Arden. Je to ideální destinace pro všechny, kteří milují přírodu a historii. S letenkou do Belgie můžete snadno navštívit tuto malebnou oblast a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru tohoto starobylého městečka.

Nejlepší čas na návštěvu Durbuy je v období jara a léta, kdy je zde nejkrásněji. Krásné zahrady a parky se všude rozkládají a nabízejí nádherné pohledy na okolní krajiny, které jsou plné zeleně, přírodních památek a krásných starobylých staveb.

V Durbuy si rozhodně nemůžete nechat ujít návštěvu nejmenší pekárny na světě. Dům z 17. století skutečně dokáže překvapit svou velikostí, ale také nabízenými tradičními místními pečivovými výrobky, které si samozřejmě nemůžete nechat ujít.

Durbuy má však mnohem více v nabídce. Když už jste získali famózní zážitky v pekárně, můžete se vrátit v čase a navštívit ruiny hradu Durbuy, který je postaven na skále nad řekou Ourthe. Od této dominanty městečka se pak můžete vypravit na túru do okolní přírody.

Není divu, že Durbuy je oblíbeným cílem pro turisty i místní obyvatele. Letenka do Belgie a návštěva tohoto kouzelného městečka je skutečně nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří hledají krásu, klid a kulturní bohatství.

Nabídku letenek do Belgie můžete najít u řady leteckých společností, jednou z nejznámějších stránek na letenky je například Kiwi.com. Připravte si tedy kufry a vydejte se za zážitky do Belgie a do městečka Durbuy, které vás neopakovatelně zaujme svou velikostí, nádhernou přírodou a pohodovou atmosférou.


Ubytování Belgie Durbuy


Belgie je nádherná země plná historie, kultury a krásného přírodního scenérie. A jedno z míst, které to perfektně zastupuje, je malé město Durbuy. Leží v regionu Valonsko v provincii Lucembursko a je považováno za nejmenší město na světě. A jelikož je zde tak moc k vidění a zažití, není divu, že sem přijíždí tolik turistů z celého světa. A aby toho nebylo málo, nabízí se zde spousta možností k ubytování.

Pokud máte rádi klid a relaxaci, může pro vás být nejlepší volbou některý z místních hotelů. Vyberte si z nabídky těch nejluxusnějších a užijte si pohodlí v dvou, tří nebo čtyřhvězdičkových zařízeních. Ty jsou vybaveny všemi moderními komforty a poskytují skvělý servis, vynikající snídaně a spoustu různých aktivit. Kromě toho je zde také několik menších penzionů, kde se můžete ubytovat v rustikálním stylu a za dostupnou cenu.

Jestliže hledáte něco jiného, můžete si pronajmout jedno z místních apartmánů nebo chat. Ty jsou perfektní volbou pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti. A jelikož jsou vybavené vlastními kuchyňkami, můžete si prostřednictvím místního trhu nebo obchodu koupit potraviny a vyrazit do přírody pro piknik. Ubytování v apartmánech a chatech vám dává možnost zažít město a okolní přírodu z jiného úhlu pohledu.

Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli a hledáte levné ubytování, můžete si pronajmout jedno z místních letních kempů. Ty jsou vybaveny vším, co potřebujete pro pobyt v přírodě - sprchy, WC, kuchyňky, ohniště a další. Kromě toho, jsou v letním období otevřené také některé kempy s karavany a stanovými městy.

A konečně, pokud hledáte nejlevnější možnost, můžete si najít ubytování v některé z místních hostelů. Ty jsou pro turisty, kteří nechtějí utratit moc peněz za ubytování, nejlepší volbou. Sdílíte si zde společné prostory s dalšími cestovateli a získáváte skvělou možnost poznat nové lidi a zároveň si ušetřit finance.

Krátké shrnutí: Bez ohledu na to, jaký typ ubytování hledáte, Durbuy vám nabídne spoustu možností. Ať už hledáte luxus, pohodlí, soukromí, nebo jen levné ubytování, zde si můžete najít to nejlepší pro sebe. A nebude mi vadit, pokud v Durbuy zůstanete navždy - je to jedno z nejkrásnějších měst na světě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Durbuy


1. Jak se dostanu do Durbuy?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Durbuy, je autobusem nebo autem. Durbuy se nachází ve valonském regionu Belgie, a přístupný je z hlavního města Bruselu.

2. Kde se dá ve městě ubytovat?
Odpověď: V Durbuy je k dispozici mnoho ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a apartmány. V závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích si můžete vybrat.

3. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Durbuy?
Odpověď: Nejoblíbenějšími turistickými atrakcemi v Durbuy jsou historické centrum, zámek Durbuy, nedaleký hrad La Roche-en-Ardenne, kajakářské túry a mnoho dalších.

4. Co je v Durbuy dobré k jídlu?
Odpověď: Durbuy je známý svými specialitami jako jsou waffly, gaufres, a raclette s různými druhy sýrů. Tyto pochutiny je možné ochutnat ve městě i v jeho okolí.

5. Kdy je nejlepší dobu navštívit Durbuy?
Odpověď: Nejlepší dobu k návštěvě Durbuy je jaro a léto, od dubna do září. V těchto měsících je větší zmnožení turistů a také se konají významné festivaly a akce v regionu.

6. Kolik stojí vstup do turistických atrakcí v Durbuy?
Odpověď: Vstup do turistických atrakcí v Durbuy se liší v závislosti na místě. Obvykle to bývají ceny od 8 do 15 eur.

7. Mluví se v Durbuy anglicky?
Odpověď: Ano, v Durbuy se obecně mluví francouzsky, ale lze komunikovat i anglicky, německy nebo holandsky.

8. Musím mít pro vstup do Durbuy platný pas?
Odpověď: Belgie se nachází v Schengenské zóně a tak při vstupu do země (a i Durbuy) je vyžadován platný pas nebo občanský průkaz.


Počasí Belgie Durbuy


Durbuy je krásné město v Belgii, které se nachází v provincii Lutych. Jeho kouzlo tkví v jeho historickém centru a krásné okolní přírodě. Počasí v Durbuy je ovlivněno kontinentálním klimatem, což znamená, že může být poměrně velký rozdíl mezi letními a zimními teplotami.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou v Durbuy velmi teplé, s průměrnou maximální teplotou kolem 24°C a minimální teplotou okolo 11°C. Během těchto měsíců může být vícero dní hodně horkých, s teplotami přesahujícími 30°C.

Podzim (září a říjen) se v Durbuy odráží mírným počasím - průměrná maximální teplota je kolem 16°C a minimální kolem 7°C. Ideální počasí pro procházky v krajině.

Zima (prosinec až únor) v Durbuy může být velmi chladná s průměrnou maximální teplotou okolo 6 °C a minimální kolem -1°C. Sněžení není nijak neobvyklé.

Jaro (březen až květen) se v Durbuy začíná projevovat stále vzrůstajícími teplotami - průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 14°C a minimální kolem 4°C. Je to ideální období pro procházky a výlety do okolní přírody.

Celkově lze říci, že Durbuy má poměrně mírné a příjemné klima, ideální pro objevování místní krajiny a všech aktivit, které k ní patří. Nicméně je důležité si pamatovat, že počasí může být poměrně proměnlivé a doprovázené rychlými změnami teploty. Proto je dobré se před odjezdem podívat na aktuální předpověď počasí a připravit se na všechny případy.


Dovolená Belgie Durbuy


Belgie se může pyšnit mnoha krásnými historickými městy, ale Durbuy určitě patří mezi nejmalebnější. Nachází se v blízkosti města Liège, asi hodinu jízdy od Bruselu, a je známo jako nejmenší město na světě. I přesto je však plné krásných historických staveb a nabízí mnoho možností pro turisty.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují navštívit Durbuy, je jeho romantická atmosféra. Městečko je obklopeno krásnou přírodou a má mnoho malebných uliček a plácků, které vás nechají snít. Procházka historickými uličkami je nutností během návštěvy Durbuy. Uvidíte kamenné domy a krásnou architekturu, která vám ukáže, jaké to je žít v historické belgické vesnici.

Město nabízí také mnoho zábavy a aktivit. Golfisté si mohou zahrát na jednom z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě, Durbuy Golf Club. Je zde také vynikající cyklistická stezka, stejně jako mnoho společností, které nabízejí outdoorové aktivity jako například rafting nebo horolezectví.

Zajímavou atrakcí je i Dům Megalitů, muzeum, které vám ukáže historii obyvatelů tohoto regionu, a to jak staršího, tak i nejnovějšího data. Především ale, pokud jste gurmáni, bude pro vás Durbuy rájem. Město se může pochlubit mnoha skvělými restauracemi, kde si můžete vychutnat místní tradiční pokrmy i moderní kuchyni.

Pokud hledáte ubytování, má Durbuy mnoho možností. Od luxusních hotelů po jednoduché rodinné hotely, penziony a apartmány. Je to město, které si zamilujete, a rádi se k němu budete vracet.

Celkově lze říci, že pokud chcete zažít opravdovou belgickou atmosféru a užít si klidného odpočinku v krásném prostředí, Durbuy by mělo být jedním z vašich cestovatelských cílů. Takže neváhejte a vydejte se do tohoto nádherného města, které vám zůstane v srdci navždy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky